«Հայաստան. Թանգարան բաց երկնքի տակ». հունական Էգեյան ավիաուղիների Blue ամսագիրը ծավալուն հոդված է հրապարակել
Հունական Էգեյան ավիաուղիների Blue ամսագիրը ծավալուն հոդված է հրապարակել Հայաստանի մասին՝ «Հայաստան. Թանգարան բաց երկնքի տակ» վերնագրով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հունաստանում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակաբար ներկայացվում է որպես հարուստ մշակութային ժառանգություն և ժամանակակից ստեղծարար ներուժ ունեցող երկիր։ Երևանը, որպես մայրաքաղաք, միավորում է պատմական արժեքներն ու նորարարական զարգացումները՝ ձևավորելով բազմաշերտ և գրավիչ միջավայր»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հոդվածում նշվում է, որ Երևանի մշակութային քարտեզում կարևոր տեղ են զբաղեցնում թանգարաններն ու արվեստի կենտրոնները, իսկ երիտասարդական ստեղծարար նախաձեռնությունները, այդ թվում՝ TUMO Studios-ը, նպաստում են նոր սերնդի ներգրավմանը և հայկական ավանդույթների արդիական վերաիմաստավորմանը։
Հայկական խոհանոցը ներկայացվում է ինչպես ավանդական, այնպես էլ ժամանակակից ձևաչափերով։
«Երևանում գործող ռեստորանները համադրում են ազգային համերը նորարար մոտեցումների հետ՝ ապահովելով բարձրակարգ գաստրոնոմիկ փորձառություն։ Միևնույն ժամանակ, Հայաստանը զարգանում է որպես գինեգործական կարևոր ուղղություն՝ հիմնվելով բազմադարյա ավանդույթների և տեղական խաղողի տեսակների վերածննդի վրա»,- նշված է հոդվածում:

The Blue magazine of the Greek Aegean Airlines has published an extensive article about Armenia under the title “Armenia: A Museum Beneath an Open Sky”,  the Embassy of Armenia in Greece said in a statement.
''The Republic of Armenia is continuously presented as a country with a rich cultural heritage and modern creative potential. Yerevan, as the capital, combines historical values with innovative developments, forming a multi-layered and attractive environment,'' it reads.
"In the cultural map of the capital, museums and art centers hold an important place, while young creative initiatives, including TUMO Studios, contribute to the engagement of the new generation and the reinterpreting of Armenian traditions through a contemporary perspective''.
"Armenian cuisine is presented in both traditional and modern formats; restaurants in Yerevan combine national flavors with innovative approaches, offering a high-level gastronomic experience. At the same time, Armenia is developing as an important wine-producing destination, based on centuries-old traditions and the revival of local grape varieties," the article reads.