Մի դրամի ուժի ապրիլ ամսվա շահառուն Դավիթբեկյան խաղեր ՀԿ-ն է
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության մարտ ամսվա ընթացքում կուտակված 5.131.381 դրամը ուղղվեց «Սիմֆոնիկ անտառ» համերգի երկրորդ՝ ամփոփիչ փուլի իրականացմանը։ Հավաքագրված միջոցներն ուղղվել են համերգի կազմակերպմանը, ինչպես նաև  նախորդ տարի մեկնարկած ծառատունկի ծրագրի ամբողջական իրականացմանը։
Ապրիլ ամսվա ընթացքում հավաքված մեկ դրամները փոխանցվելու են «Դավիթբեկյան խաղեր» ՀԿ-ին։ Վերջինս ամեն տարի Սյունիքում կազմակերպում և իրականացնում է մեկամսյա ռազմամարզական խաղեր 14-17 տարեկան պատանիների համար Հայաստանի տարբեր մարզերից։ «Մի դրամի ուժի» շրջանակում տրամադրված աջակցությունը հնարավորություն կտա հիմնադրամին ընդլայնելու իր գործունեությունը՝ ընդգրկելով ավելի շատ պատանիների։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանն ասաց․ «Հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությունները նպաստում են պատանիների թիմային մտածողության զարգացմանը, ազգային արժեքների նկատմամբ գիտակցության խորացմանը, ինչպես նաև երիտասարդների ակտիվ ներգրավվածությանը համայնքային կյանքում: Վստահ ենք, որ այս համագործակցությունն ունենալու է բազմակողմանի  դրական ազդեցություն և՛ երիտասարդների կրթության ապահովման, և՛ համայնքների զարգացման համար։ Բացի այդ, մենք ֆինանսական գրագիտության դասընթացներ ենք անցկացնելու խաղերի մասնակից պատանիների համար»։
«Դավիթբեկյան խաղեր» ՀԿ-ի նախագահ Դավիթ Հակոբյանը նշեց․ «Դավիթբեկյան խաղերը» և «Մի դրամի ուժը» կրում են նույն փիլիսոփայությունը։ Ինչպես «Մի դրամի ուժի» դեպքում յուրաքանչյուր փոքր ներդրում սկիզբ է տալիս զգալի փոփոխությունների, այնպես էլ «Դավիթբեկյան խաղերում» պատանիներն ամեն օր ձեռք են բերում նոր հմտություններ ու գիտելիքներ և ի վերջո, դառնում ուժեղ և պատրաստված անհատներ։ Շնորհակալություն ենք հայտնում IDBank-ին և Իդրամին «Մի դրամի ուժի» նախաձեռնության շրջանակներում մեր ՀԿ-ին աջակցություն ցուցաբերելու համար»։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

Апрельским бенефициаром инициативы Сила одного драма стала НПО Давидбековские игры
Средства, накопленные в рамках инициативы «Сила одного драма» в марте, в размере 5 131 381 драм, были направлены на реализацию второго, заключительного этапа проекта «Симфонический лес». Собранные средства были использованы для организации концерта, а также для завершения программы озеленения, начатой в прошлом году.
Средства, собранные в апреле, будут направлены НПО «Давидбекянские игры». Организация ежегодно проводит в Сюникской области месячные военно-спортивные игры для подростков в возрасте 14–17 лет из различных регионов Армении.
Поддержка, предоставляемая в рамках инициативы «Сила одного драма», позволит организации расширить свою деятельность и вовлечь в программу большее число участников.
Руководитель отдела коммуникаций и программ социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардеванян отметила:
«Инициативы общественной организации способствуют развитию командного мышления у подростков, укреплению осознания национальных ценностей, а также повышению активности молодежи в общественной жизни. Мы уверены, что это сотрудничество окажет многогранное положительное влияние как на развитие молодежи, так и на укрепление сообществ. Кроме того, мы проведем для участников игр курсы финансовой грамотности».
Директор НПО «Давидбекянские игры» Давид Акобян отметил:
«Давидбекянские игры и инициатива «Сила одного драма» разделяют общую философию. Как и в случае инициативы «Сила одного драма», где даже небольшое пожертвование приводит к значительным изменениям, так и в наших играх подростки ежедневно приобретают новые навыки и знания, становясь сильными и подготовленными личностями. Благодарим IDBank и Idram за поддержку нашей организации в рамках инициативы «Сила одного драма»».
Чтобы стать участником добрых дел инициативы «Сила одного драма», необходимо совершать платежи через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы idbanking.am и banking.idram.am, а также через терминалы Idram и IDBank. С каждого платежа компании направляют 1 драм на реализацию важных социальных программ.