Մի դրամի ուժի ապրիլ ամսվա շահառուն Դավիթբեկյան խաղեր ՀԿ-ն է
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության մարտ ամսվա ընթացքում կուտակված 5.131.381 դրամը ուղղվեց «Սիմֆոնիկ անտառ» համերգի երկրորդ՝ ամփոփիչ փուլի իրականացմանը։ Հավաքագրված միջոցներն ուղղվել են համերգի կազմակերպմանը, ինչպես նաև  նախորդ տարի մեկնարկած ծառատունկի ծրագրի ամբողջական իրականացմանը։
Ապրիլ ամսվա ընթացքում հավաքված մեկ դրամները փոխանցվելու են «Դավիթբեկյան խաղեր» ՀԿ-ին։ Վերջինս ամեն տարի Սյունիքում կազմակերպում և իրականացնում է մեկամսյա ռազմամարզական խաղեր 14-17 տարեկան պատանիների համար Հայաստանի տարբեր մարզերից։ «Մի դրամի ուժի» շրջանակում տրամադրված աջակցությունը հնարավորություն կտա հիմնադրամին ընդլայնելու իր գործունեությունը՝ ընդգրկելով ավելի շատ պատանիների։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանն ասաց․ «Հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությունները նպաստում են պատանիների թիմային մտածողության զարգացմանը, ազգային արժեքների նկատմամբ գիտակցության խորացմանը, ինչպես նաև երիտասարդների ակտիվ ներգրավվածությանը համայնքային կյանքում: Վստահ ենք, որ այս համագործակցությունն ունենալու է բազմակողմանի  դրական ազդեցություն և՛ երիտասարդների կրթության ապահովման, և՛ համայնքների զարգացման համար։ Բացի այդ, մենք ֆինանսական գրագիտության դասընթացներ ենք անցկացնելու խաղերի մասնակից պատանիների համար»։
«Դավիթբեկյան խաղեր» ՀԿ-ի նախագահ Դավիթ Հակոբյանը նշեց․ «Դավիթբեկյան խաղերը» և «Մի դրամի ուժը» կրում են նույն փիլիսոփայությունը։ Ինչպես «Մի դրամի ուժի» դեպքում յուրաքանչյուր փոքր ներդրում սկիզբ է տալիս զգալի փոփոխությունների, այնպես էլ «Դավիթբեկյան խաղերում» պատանիներն ամեն օր ձեռք են բերում նոր հմտություններ ու գիտելիքներ և ի վերջո, դառնում ուժեղ և պատրաստված անհատներ։ Շնորհակալություն ենք հայտնում IDBank-ին և Իդրամին «Մի դրամի ուժի» նախաձեռնության շրջանակներում մեր ՀԿ-ին աջակցություն ցուցաբերելու համար»։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

The Power of One Dram April Beneficiary: Davitbek Games NGO
During March, a total of AMD 5,131,381 was raised within the framework of the initiative and directed toward the implementation of the final stage of the “Symphonic Forest” concert. The collected funds were used both for organizing the concert and for the full implementation of the tree-planting program launched last year.
The funds accumulated in April will be transferred to “Davitbek Games” NGO, which annually organizes a one-month military-sports camp in Syunik for teenagers aged 14–17 from different regions of Armenia. The support provided through “The Power of One Dram” initiative will enable the organization to expand its activities and involve a larger number of participants.
According to Tatevik Vardevanyan, Head of Communications and Social Responsibility Programs at Idram and IDBank:
“The NGO’s initiatives contribute to the development of teamwork among teenagers, strengthen their awareness of national values, and encourage active participation in community life. We are confident that this cooperation will have a multifaceted positive impact both on youth education and on community development. In addition, we will conduct financial literacy training sessions for the participants.”
Davit Hakobyan, President of “Davitbek Games” NGO, noted:
““Davitbek Games” and “The Power of One Dram” share the same philosophy. Just as each small contribution within “The Power of One Dram” leads to meaningful change, in “Davitbek Games”, teenagers gain new skills and knowledge every day, ultimately becoming stronger and more well-rounded individuals. We thank IDBank and Idram for supporting our organization within the framework of the initiative.”
To become part of “The Power of One Dram”, simply make payments via the Idram&IDBank app, IDBanking.am and banking.idram.am online platforms, as well as Idram and IDBank terminals. For each payment, the companies will direct one dram to important programs.