ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Դոնալդ Թրամփի Մար-ա-Լագո առանձնատանը կազմակերպված ընդունելությանը
ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Ֆլորիդայում մասնակցել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի Մար-ա-Լագո առանձնատանը կազմակերպված ընդունելությանը։
Այցի ընթացքում դեսպանը կարճատև շփում է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամ Աբե Համադեհի հետ՝ ընդգծելով հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգի կարևորությունը։
Աշխատանքային այցի շրջանակում դեսպանն ունեցել է նաև մի շարք այլ կարճատև հանդիպումներ և շփումներ՝ ուղղված հայ-ամերիկյան կապերի խորացմանը և տարբեր ոլորտներում համագործակցության նոր հնարավորությունների բացահայտմանը։ Այս համատեքստում դեսպան Մկրտչյանը կարևորել է Մար-ա-Լագոյի դերը՝ որպես երկխոսության և համագործակցության ընդլայնման հարթակ։

During his working visit to Florida, the Ambassador of Armenia to the United States, Narek Mkrtchyan, attended a reception held at U.S. President Donald Trump’s Mar-a-Lago residence.
During the visit, the Ambassador had a short exchange with Congressman Abe Hamadeh, emphasizing the importance of the current agenda of Armenian–American bilateral relations, the embassy said in a readout.
“Within the framework of the working visit, the Ambassador also held a number of other brief meetings and interactions aimed at strengthening Armenian–American ties and exploring new opportunities for cooperation across various sectors. In this context, Ambassador Mkrtchyan highlighted the role of Mar-a-Lago as a platform for dialogue and the expansion of cooperation,” the embassy said.