ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Դոնալդ Թրամփի Մար-ա-Լագո առանձնատանը կազմակերպված ընդունելությանը
ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Ֆլորիդայում մասնակցել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի Մար-ա-Լագո առանձնատանը կազմակերպված ընդունելությանը։
Այցի ընթացքում դեսպանը կարճատև շփում է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամ Աբե Համադեհի հետ՝ ընդգծելով հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգի կարևորությունը։
Աշխատանքային այցի շրջանակում դեսպանն ունեցել է նաև մի շարք այլ կարճատև հանդիպումներ և շփումներ՝ ուղղված հայ-ամերիկյան կապերի խորացմանը և տարբեր ոլորտներում համագործակցության նոր հնարավորությունների բացահայտմանը։ Այս համատեքստում դեսպան Մկրտչյանը կարևորել է Մար-ա-Լագոյի դերը՝ որպես երկխոսության և համագործակցության ընդլայնման հարթակ։

Посол Армении в США присутствовал на приеме в резиденции Дональда Трампа в Мар-а-Лаго
Посол Армении в США Нарек Мкртчян присутствовал на приеме в резиденции президента США Дональда Трампа в Мар-а-Лаго во Флориде.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило посольство Армении в США.
Посол имел краткую беседу с конгрессменом США Абе Хамаде, в которой подчеркнул важность текущей повестки дня армяно-американских двусторонних отношений.
Были и другие короткие беседы и контакты, направленные на углубление армяно-американских отношений и поиск новых возможностей для сотрудничества в различных областях. Посол Мкртчян подчеркнул значение встреч в Мар-а-Лаго в расширении диалога и сотрудничества.