ԲՀԿ ցուցակի առաջին համարը կլինի Գագիկ Ծառուկյանը. Սուրենյանց
Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության (ԲՀԿ) ընտրական ցուցակի առաջին համարը լինելու է Գագիկ Ծառուկյանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԲՀԿ համագումարից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին հայտարարել է «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությանը միացած «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի նախագահ, քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը։
«ԲՀԿ-ի առաջին համարը լինելու է Գագիկ Ծառուկյանը»,- նշել է Սուրենյանցը։
Նա նաև ընդգծել է, որ իրենց քաղաքական ուժը բացառում է համագործակցությունը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հետ։
Սուրենյանցի խոսքով՝ քաղաքական դաշտում արդեն ձևավորվում են մի քանի խոշոր կոնսոլիդացիաներ, և առաջիկա ընտրությունները կընթանան այլ սցենարով, քան 2021 թվականին։

Первым номером в избирательном списке партии «Процветающая Армения» будет Гагик Царукян
Первым номером в избирательном списке партии «Процветающая Армения» (ППА) будет Гагик Царукян. Как сообщает Арменпресс, об этом на брифинге с журналистами после съезда ППА заявил председатель присоединившийся к инициативе «Предложение Армении» партии «Демократическая альтернатива» политолог Сурен Суренянц.
«Первым номером ППА станет Гагик Царукян», — отметил Суренянц.
Он также подчеркнул, что их политическая сила исключает сотрудничество с партией «Гражданский договор».
По словам Суренянца, на политической арене уже формируются несколько крупных консолидаций, и предстоящие выборы пройдут по иному сценарию, чем в 2021 году.