IDBank-ը՝ ՀԲՄ մարզային համաժողովի մասնակից
IDBank-ը Վանաձորում մասնակցեց «Լոռու մարզում բիզնեսի և բանկային համակարգի համագործակցության հնարավորությունները և հեռանկարները» թեմայով համաժողովին։
Կարևորելով մարզերում բիզնեսների հետ սերտ համագործակցությունը՝ Բանկը մշտապես փորձում է հասանելի լինել Հայաստանի բոլոր մարզերի բիզնեսների համար թե՛ նոր առաջարկներով, թե՛ նորարար ֆինանսական գործիքներով։
«ՓՄՁ վարկավորումը և զարգացումը Բանկի ռազմավարության կարևորագույն մասերից է։ Հաշվի առնելով, որ գրեթե ամեն ինչ մեծամասամբ կենտրոնացած է մայրաքաղաքում, մարզերում գտնվող բիզնեսներն ունեն ուշադրության կարիք, ինչի ուղղությամբ էլ մենք կարևոր քայլեր ենք ձեռնարկում՝ ներկայացված լինելով գրեթե բոլոր մարզերում, համագործակցելով նորարար թվային գործիքներով և այլն», - ասաց IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը։
Դեռևս տարիներ առաջ IDBank-ը գործարկել է բիզնեսների համար բջջային հավելվածը՝ IDBusiness Mobile հավելվածը, որտեղ բիզնեսների համար հասանելի են գրեթե բոլոր ֆինանսական ծառայությունները։
Վերջերս էլ Բանկը ներկայացրեց իր բոլորովին նոր և բացառիկ ֆինանսական գործիքը՝ IDDistributor-ը։
«Գործիքի միջոցով մատակարարման պահին կազմակերպության առաքիչը IDDistributor հավելվածում մուտքագրում է վճարման համար անհրաժեշտ տվյալները, ձևավորում QR-կոդ, իսկ առևտրային կետը IDBusiness Mobile հավելվածով սքանավորում է այն և կատարում վճարումը ինչպես իր կազմակերպության՝ IDBank-ի հաշիվներին առկա դրամական միջոցներից, այնպես էլ նորարարական Rocket Distributor վարկային սահմանաչափով:
Վճարումը կատարվում է ակնթարթորեն, և գումարն անմիջապես փոխանցվում է մատակարար ընկերության բանկային հաշվին՝ հասանելի դառնալով մատակարար կամ արտադրող ընկերությանը և ապահովելով գործընթացների արագությունն ու անխափանությունը», - նշեց IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը։
Բանկը մասնակցում էր նաև համաժողովի «Բանկերը և բիզնեսը Վանաձորում» խորագրով էքսպոյին, որտեղ մասնակիցները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու բանկերի ֆինանսավորման ծրագրերին, անմիջական շփում ունենալ ոլորտի ներկայացուցիչների հետ և քննարկել իրենց բիզնեսի զարգացման հնարավորությունները։

IDBank — участник региональной конференции Союза банков Армении
IDBank принял участие в конференции «Возможности и перспективы сотрудничества бизнеса и банковской системы в Лорийской области», состоявшейся в Ванадзоре.
Придавая большое значение развитию сотрудничества с бизнесом в регионах, Банк последовательно стремится быть доступным для предприятий по всей Армении, предлагая как новые решения, так и инновационные финансовые инструменты.
«Кредитование и развитие МСП являются одними из ключевых направлений стратегии Банка. Учитывая, что деловая активность в основном сосредоточена в столице, региональный бизнес особенно нуждается во внимании. В этом направлении мы предпринимаем важные шаги: представлены почти во всех регионах, внедряем инновационные цифровые инструменты и расширяем возможности для предпринимателей», — отметил председатель правления IDBank Мгер Абраамян.
Несколько лет назад IDBank запустил мобильное приложение для бизнеса IDBusiness Mobile, в котором предпринимателям доступны практически все основные финансовые услуги.
Недавно Банк также представил новый финансовый инструмент — IDDistributor.
«В момент поставки экспедитор в приложении IDDistributor вводит необходимые данные для оплаты и формирует QR-код, после чего торговая точка сканирует его через приложение IDBusiness Mobile и выполняет оплату как за счет денежных средств, имеющихся на счетах организации в IDBank, так и за счет инновационного кредитного лимита Rocket Distributor. Оплата осуществляется мгновенно, и средства сразу перечисляются на банковский счет компании-поставщика, становясь доступными для поставщика или производителя и обеспечивая скорость и бесперебойность процессов», — подчеркнул Мгер Абраамян.
В рамках мероприятия Банк также принял участие в выставке «Банки и бизнес в Ванадзоре», где участники смогли ознакомиться с программами финансирования, напрямую пообщаться с представителями банковской сферы и обсудить возможности развития своего бизнеса.