Ամբողջ կոնֆլիկտի ընթացքում հնչել է խաղաղության կենացը, բայց մենք այդ ուղերձը չենք ընկալել. Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի արձանագրմամբ՝ կառավարության քաղաքական խոսույթները հասել են քաղաքացիներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին վարչապետը նշեց Երևանում քաղաքացիների հետ շփումների ընթացքում:
«Մենք արդեն բազմաթիվ հանդիպումներ ու շփումներ ենք ունեցել քաղաքացիների հետ, որոնք շատ կարևոր ռազմավարական հարցերում մեր դիլեմաները հասցեագրելու գործում ունենալու են նշանակություն, շատ կոնկրետ նշանակություն: Ամենակարևոր բանը, որ ինձ համար այլևս աներկբա է, որ մեր խոսույթները հասել են մարդկանց: Մեր քաղաքականություններն օրգանական կապով կապված են ժողովրդի ներքին մղումների հետ»,- ասաց վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանը հավելեց՝ ամբողջ կոնֆլիկտի ընթացքում ամեն տեղ հնչել է խաղաղության կենացը, բայց ժողովուրդն այս ուղերձը չի ընկալել:
«1 մլն մարդ այս երկիրը լքել է կոնֆլիկտի տարիներին, այսինքն՝ 8 Ղարաբաղ, 1 Երևան: Դրանից ավելի մեծ ցուցի՞չ, որ մարդը չի ուզում, չի ընդունում...»,- նշեց պատգամավոր Արման Եղոյանը:

На протяжении всего конфликта звучал тост за мир, но мы не восприняли это послание. Пашинян
По словам премьер-министра Армении Никола Пашиняна, политические нарративы правительства дошли до граждан.
Как передает Арменпресс, премьер-министр упомянул об этом во время своих встреч с гражданами в Ереване.
«Мы уже провели множество встреч и контактов с гражданами, которые будут иметь важное, весьма конкретное значение для посыла наших дилемм по важнейшим стратегическим вопросам. Самое главное, в чем для меня сейчас нет никаких сомнений, что бесспорно — это то, что наши слова дошли до народа. Наша политика органично связана с внутренними чаяниями народа», — сказал премьер-министр.
Никол Пашинян добавил, что на протяжении всего конфликта повсюду звучал тост за мир, но люди не восприняли этот посыл.
«За годы конфликта страну покинули 1 миллион человек, то есть 8 — Карабах, 1 — Ереван. Есть ли более показательный пример того, чего человек не хочет, не принимает?…», – сказал депутат Арман Егоян.