ՀՀ նախագահը մասնակցել է Չիլիի ընտրված նախագահ Խոսե Անտոնիո Կաստի երդմնակալության հանդիսավոր արարողությանը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մասնակցել է Չիլիի ընտրված նախագահ Խոսե Անտոնիո Կաստի երդմնակալության հանդիսավոր արարողությանը և պատվիրակությունների ղեկավարների ընդունելությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից՝ ներկայացնելով նաև լուսանկարներ և տեսանյութ։
Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մարտի 10-12-ն աշխատանքային այցով գտնվում է Չիլիի մայրաքաղաք Սանտյագոյում՝ չիլիական կողմի հրավերով։

Президент Республики Армения принял участие в церемонии инаугурации избранного президента Чили Хосе Антонио Каста
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян принял участие в церемонии инаугурации избранного президента Чили Хосе Антонио Каста и в приеме глав делегаций.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила администрация президента Республики Армения, также представив фотографии и видео.
Президент Армении Ваагн Хачатурян находится с рабочим визитом в столице Чили, Сантьяго, с 10 по 12 марта по приглашению чилийской стороны.