ՀՀ նախագահը Չիլիում հանդիպել է հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Չիլիի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Չիլիի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ Վահագն Խաչատուրյանը մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստանում և տարածաշրջանում առկա իրադրության, երկրում կատարվող բարեփոխումների և զարգացումների վերաբերյալ։
Հանդիպման ընթացքում նախագահը պատասխանել է ներկաների հարցերին։ Նա նդրադարձել է Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին և մարտահրավերներին, խաղաղության հաստատման և հարևան երկրների հետ հարաբերությունների զարգացման ելակետերին։

President Khachaturyan meets representatives of Armenian community in Chile
Armenian President Vahagn Khachaturyan met with representatives of the Armenian community in Chile during his visit to the South American country.
Khachaturyan visited Chile for the inauguration of President-elect José Antonio Kast.
During the meeting with the local Armenian community, President Khachaturyan provided details on developments in Armenia and the region, as well as ongoing reforms in the country, the President's Office said in a readout.
He also answered questions from attendees, addressing the priorities and challenges of Armenia’s domestic and foreign policy, as well as the framework for establishing peace and developing relations with neighboring countries.