Արաբկիր վարչական շրջանում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ, ՆԳՆ քրեական ոստիկանները ձեռնարկելով օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, վնասազերծել են հանցագործությունը կատարողին։
«Վերջինս ձերբակալվել և ներկայացվել է նախաքննական մարմին։ Հայտնաբերվել է նաև հանցագործության գործիք հանդիսացող հրազենը»,– «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնում են Հայաստանի ներքին գործերի նախարարությունից։
Լրատվամիջոցներում տեղեկություն էր տարածվել, որ մարտի 6-ին կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Կա վիրավոր։ «Արմենպրես»-ին Քննչական կոմիտեից հայտնել էին, որ դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձը) և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (hրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը)։

Law enforcement agencies reported on Friday afternoon that they have apprehended and taken into custody the suspect in an alleged attempted murder that occurred earlier in the day in Yerevan.
Shots were reportedly fired in the early hours of Friday on V. Hambardzumyan Street in Yerevan’s Arabkir district. One person was reportedly wounded. Police said they launched a criminal case for attempted murder and illegal possession of firearms, and that the suspect was initially at large.
Hours later, the Ministry of Internal Affairs stated that officers from the criminal investigation division had identified and apprehended the suspect. It released a video showing armed officers from a tactical unit breaching an apartment and taking the suspect into custody without incident.