ՌԴ քաղաքացի ադրբեջանցիները Հայաստան են այցելել և 2013-ին, և 2014-ին. ԱԱԾ
Հայաստան այցելած ազգությամբ ադրբեջանցիները Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներ են, ովքեր ՀՀ են այցելել նաև նախկինում` 2013 ու 2014 թվականներին։ «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան` այս մասին հայտնեցին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունից։
ԱԱԾ-ից տեղեկացրին նաև, որ նրանք Հայաստան են մուտ գործել ու երկիրը լքել են պետական սահմանի «Բագրատաշեն» անցման կետով, իսկ այցը կրել է մասնավոր բնույթ։
Ազգային անվտանգության ծառայությունից հիշեցրին նաև, որ ԱԱԾ գործունեության և դրա արդյունքների վերաբերյալ տեղեկությունները դասվում են պետական գաղտնիքի շարքին և, «Տեղեկատվության ազատության մասին» օրենքի 8-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի համաձայն, ենթակա չեն հրապարակման։

Посетившие Армению азербайджанцы-граждане РФ посещали Армению также в 2013 и 2014 гг.
Посетившие Армению азербайджанцы являются гражданами Российской Федерации, они посещали Армению также в 2013 и 2014 годах. Об этом сообщила Служба национальной безопасности Армении в ответ на запрос «Арменпресс».
В СНБ также сообщили, что они въехали в Армению и выехали из страны через пограничный пункт «Баграташен», и визит носил частный характер.
В Службе национальной безопасности напомнили также, что информация о деятельности СНБ и ее результатах засекречена как государственная тайна и не подлежит публикации.