Մարտին կհրապարակվի նոր Սահմանադրության տեքստը․ Սրբուհի Գալյան
Հայաստանի նոր Սահմանադրության տեքստի վերջնականացումը Կառավարության առաջիկա տարվա առաջնահերթություններից է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարեց Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը։
Նախարարի խոսքով՝ Սահմանադրության նոր տեքստի մշակման աշխատանքները նախատեսվում է ավարտել առաջիկա կիսամյակի ընթացքում՝ պահպանելով արդեն իսկ հայտարարված ժամկետները։
«Եկող տարվա համար մեր առաջնահերթություններից է նոր Սահմանադրության տեքստի վերջնականացումը։ Մենք չենք շեղվելու այն ժամկետներից, որոնց մասին բազմիցս խոսել ենք, և մեր աշխատանքների ամփոփման ամիսը շարունակում է մնալ մարտը։ Այսինքն՝ մարտին մենք կունենանք տեքստ, որը արդեն կհրապարակվի»,– նշեց Սրբուհի Գալյանը։

Drafting of proposed new constitution to be completed in March, says minister
Minister of Justice Srbuhi Galyan announced on Wednesday that the text of the proposed new Constitution will be finalized and made public in March.
According to the minister, work on drafting the new Constitution is expected to be completed within the first half of the year, in line with the previously announced timeline.
“One of our priorities for the coming year is the finalization of the new text of the Constitution. We will not deviate from the deadlines we have repeatedly mentioned, and the month for completing our work remains March. That is, in March we will have a text that will then be published,” Galyan said.