Մարտին կհրապարակվի նոր Սահմանադրության տեքստը․ Սրբուհի Գալյան
Հայաստանի նոր Սահմանադրության տեքստի վերջնականացումը Կառավարության առաջիկա տարվա առաջնահերթություններից է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարեց Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը։
Նախարարի խոսքով՝ Սահմանադրության նոր տեքստի մշակման աշխատանքները նախատեսվում է ավարտել առաջիկա կիսամյակի ընթացքում՝ պահպանելով արդեն իսկ հայտարարված ժամկետները։
«Եկող տարվա համար մեր առաջնահերթություններից է նոր Սահմանադրության տեքստի վերջնականացումը։ Մենք չենք շեղվելու այն ժամկետներից, որոնց մասին բազմիցս խոսել ենք, և մեր աշխատանքների ամփոփման ամիսը շարունակում է մնալ մարտը։ Այսինքն՝ մարտին մենք կունենանք տեքստ, որը արդեն կհրապարակվի»,– նշեց Սրբուհի Գալյանը։

Текст новой Конституции будет опубликован в марте – министр юстиции Армении
Завершение работы над текстом новой Конституции Армении является одним из приоритетов правительства в нынешнем году. Об этом, по сообщению Арменпресс, заявила министр юстиции Србуи Галян.
По словам министра, работу над разработкой нового текста Конституции планируется завершить в течение полугода, соблюдая уже объявленные сроки.
«Одним из наших приоритетов на предстоящий год является завершение работы над текстом новой Конституции. Мы не будем отклоняться от сроков, о которых неоднократно говорили, и месяцем подведения итогов нашей работы по-прежнему остается март. То есть к марту у нас будет текст, который будет опубликован», — отметила Србуи Галян.