Արարատ Միրզոյանը Բրյուսելում աշխատանքային հանդիպումներ կունենա
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ավարտել է Ստրասբուրգ կատարած այցը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳ նախարարության խոսնակ Անի Բադալյանը։
Բադալյանը նաև մանրամասնել է, որ Արարատ Միրզոյանի աշխատանքային հանդիպումները կշարունակվեն Բրյուսելում։
ՀՀ ԱԳ նախարարը հունվարի 26-28-ն աշխատանքային այցով գտնվում էր Ստրասբուրգում։ Այցի ընթացքում տեղի են ունեցել միջոցառումներ՝ նվիրված Եվրոպայի խորհրդին Հայաստանի անդամակցության 25-ամյակին։ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հունվարի 28-ին նաև ելույթ է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նստաշրջանում, այնուհետև պատասխանել ԵԽԽՎ պատգամավորների հարցերին։

FM Mirzoyan to hold working meetings in Brussels
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, has completed his visit to Strasbourg, the spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs, Ani Badalyan, has said.
According to Badalyan, Mirzoyan’s working meetings will continue in Brussels.
The foreign minister was on a working visit to Strasbourg from January 26 to 28. During the visit, events marking the 25th anniversary of Armenia’s accession to the Council of Europe were held.
On January 28, Mirzoyan delivered a speech at a session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe and answered questions from PACE members.