Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Հնդկաստանի օրվա առիթով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, ուղերձում նշված է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին Հնդկաստանի Հանրապետության օրվա առիթով:
Պատմական այս օրը խորհրդանշում է Հնդկաստանի ժողովրդի հանձնառու­թյունը ժողովրդավարական արժեքներին և հավատարմությունը ազատության գաղա­փարներին:
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ արագ փոփոխվող աշխարհում մեր բարեկամ երկրների միջև փոխշահավետ և բազմոլորտ գործընկերությունը շարու­նակում է խորանալ և ընդլայնվել:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեզ կհաջողվի նոր մակարդակի բարձրացնել երկկողմ քաղաքական երկխոսությունը և համագործակցությունը` ի շահ մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների։

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Индии
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди по случаю Дня Индии.
Как передает Арменпресс со ссылкой на сообщение аппарата премьер-министра Республики Армения, в послании говорится:
«От всей души поздравляю Вас и дружественный народ Индии с Днем Республики Индии.
Этот исторический день символизирует приверженность народа Индии демократическим ценностям и верность идеалам свободы.
С радостью констатирую, что в быстро меняющемся мире взаимовыгодное и многостороннее партнерство между нашими дружественными странами продолжает углубляться и расширяться.
Убежден, что благодаря совместным усилиям нам удастся поднять двусторонний политический диалог и сотрудничество на новый уровень на благо наших дружественных стран и народов.