ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Էներգետիկ նորարարության և արհեստական բանականության 6-րդ համաժողովին
Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը մասնակցել է ամերիկյան առաջատար էներգետիկ խորհրդատվական ընկերության՝ U.S. Energy Stream-ի կողմից կազմակերպված Էներգետիկ նորարարության և արհեստական բանականության 6-րդ համաժողովին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից։
Նշվում է, որ համաժողովին մասնակցել են ԱՄՆ Էներգետիկայի քարտուղար Քրիս Ռայթը, ԱՄՆ կոնգրեսականներ, դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև էներգետիկ ոլորտում ամերիկյան մասնավոր կազմակերպություններ։
ՀՀ դեսպանության փոխանցմամբ՝ համաժողովին քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում ԱՄՆ-ի համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող հարցեր։

Armenian Ambassador to U.S. attends 6th Energy Innovation and AI Forum 2025
Armenian Ambassador to the United States, Narek Mkrtchyan, attended the 6th Energy Innovation and AI Forum 2025, organized by U.S. Energy Stream, an energy transition intelligence advisory firm, the embassy reported.
The event was attended by U.S. Secretary of Energy Chris Wright, U.S. Congressmen, representatives of the diplomatic corps, and senior officials from leading American organizations in the energy sector.
The conference addressed a range of issues of strategic importance to the United States in the field of energy.