Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպումներ է ունեցել ֆինանսաբանկային կառույցների և գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Հանրապետության նախագահ, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը նոյեմբերի 24-ին և 25-ին մասնակցել է բանկային և ֆինանսական համակարգի, ինչպես նաև ՀՀ խոշոր ձեռնարկատիրությունների ներկայացուցիչների հետ կազմակերպված հաշվետու քննարկում-հանդիպումներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործունեությանը վերաբերող հարցեր։
Հիմնադրամի ներկայացուցիչները անդրադարձել են նախորդ տարիներին իրականացված ծրագրերի հիմնական ուղղություններին ու արդյունքներին, ինչպես նաև ներկայացրել են 2025 թվականի հեռուստամարաթոնի նախագծերը։
Երկօրյա հանդիպում-քննարկումներին մասնակցել են նաև ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը, Հայաստանի բանկերի միության նախագահ Դանիել Ազատյանը, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը և այլ ներկայացուցիչներ։

President Khachaturyan meets representatives of financial and banking institutions, business community
On November 24–25, President of the Republic and Chairman of the Board of Trustees of the "Hayastan" All-Armenian Fund Vahagn Khachaturyan participated in reporting discussions held with representatives of Armenia's banking and financial system, as well as major enterprises, his office said.
During the meetings, participants discussed matters related to the activities of the Hayastan All-Armenian Fund. Representatives of the Fund outlined the main directions and results of programs implemented in previous years and presented the projects planned for the 2025 Telethon.
The two-day discussions were also attended by Central Bank Governor Martin Galstyan, Chairman of the Union of Banks of Armenia Daniel Azatyan, Chairman of the Union of Industrialists and Entrepreneurs of Armenia Arsen Ghazaryan and other representatives.