Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպումներ է ունեցել ֆինանսաբանկային կառույցների և գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Հանրապետության նախագահ, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը նոյեմբերի 24-ին և 25-ին մասնակցել է բանկային և ֆինանսական համակարգի, ինչպես նաև ՀՀ խոշոր ձեռնարկատիրությունների ներկայացուցիչների հետ կազմակերպված հաշվետու քննարկում-հանդիպումներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործունեությանը վերաբերող հարցեր։
Հիմնադրամի ներկայացուցիչները անդրադարձել են նախորդ տարիներին իրականացված ծրագրերի հիմնական ուղղություններին ու արդյունքներին, ինչպես նաև ներկայացրել են 2025 թվականի հեռուստամարաթոնի նախագծերը։
Երկօրյա հանդիպում-քննարկումներին մասնակցել են նաև ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը, Հայաստանի բանկերի միության նախագահ Դանիել Ազատյանը, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը և այլ ներկայացուցիչներ։

Президент Армении принял участие в отчетных встречах с представителями финансово-банковской системы и крупных предприятий
Президент Армении, председатель Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан» Ваагн Хачатурян 24 и 25 ноября принял участие в отчетных встречах-обсуждениях, организованных с представителями финансово-банковской системы и крупных предприятий Республики Армения.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, в ходе встреч были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью Всеармянского фонда «Айастан». Представители фонда затронули основные направления и результаты реализованных в предыдущие годы программ, а также представили проекты телемарафона 2025 года.
В двухдневных встречах-обсуждениях также приняли участие председатель Центрального банка Республики Армения Мартин Галстян, председатель Союза банков Армении Даниел Азатян, председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян и другие.