ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան՝ ընդգծելով երկկողմ փոխայցելությունների կարևորությունը, ինչպես նաև Հայաստան–Ռումինիա բազմոլորտ համագործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը։
Հանձնաժողովի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ ռումինական կողմը պատրաստ է ակտիվորեն խորացնել երկու ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամության վրա հիմնված համագործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության, ինչպես նաև «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցության ծրագրի իրականացման ընթացքի շուրջ։

The Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, held a meeting with the delegation led by Titus Corlățean, Chairperson of the Foreign Affairs Committee of the Romanian Senate.
Armen Grigoryan welcomed the delegation’s visit to Armenia, emphasizing the importance of reciprocal visits and the need to further deepen Armenia–Romania multifaceted cooperation, Grigoryan's office reported.
The Senator expressed gratitude for the reception and noted that the Romanian side is ready to actively strengthen cooperation based on the centuries-old friendship between the two peoples.
The parties also exchanged views on the recently established peace in the South Caucasus, as well as on the progress in implementing the TRIPP connectivity project.