ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան՝ ընդգծելով երկկողմ փոխայցելությունների կարևորությունը, ինչպես նաև Հայաստան–Ռումինիա բազմոլորտ համագործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը։
Հանձնաժողովի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ ռումինական կողմը պատրաստ է ակտիվորեն խորացնել երկու ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամության վրա հիմնված համագործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության, ինչպես նաև «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցության ծրագրի իրականացման ընթացքի շուրջ։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения принял председателя Комитета по внешней политике Сената Румынии
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию во главе с председателем Комитета по внешней политике Сената Румынии Титусом Корлацяном.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на аппарат СБ РА Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению, подчеркнув важность двусторонних визитов, а также необходимость дальнейшего углубления многопрофильного армяно-румынского сотрудничества.
Председатель Комитета выразил благодарность за прием и отметил готовность румынской стороны к активному углублению сотрудничества, основанного на многовековой дружбе двух народов.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями о мире, установившемся на Южном Кавказе, а также о ходе реализации коммуникационной программы «Путь Трампа к международному миру и процветанию».