Հայաստանի Wilco Wealth Management ընկերությունը միջազգային ճանաչում է ստացել Դուբայում կայացած MENA WealthBriefing Awards մրցանակաբաշխության ժամանակ
Wilco Wealth Management ընկերությունը մասնակցել է Դուբայում անցկացված MENA WealthBriefing Awards 2025 մրցանակաբաշխությանը և արժանացել միջազգային ճանաչման։ Միջոցառումը համախմբել էր տարբեր երկրների առաջատար ֆինանսական կազմակերպությունների։
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը կայացել է նոյեմբերի 20-ին՝ Դուբայի The Armani Hotel-ում։
Գալա երեկոյի ընթացքում Wilco Wealth Management-ի գործադիր տնօրեն Իրինա Բելիշեվան արժանացել է «Կապիտալի կառավարման ոլորտում տարվա կին առաջնորդ» կոչմանը։
Այս մրցանակը շնորհվում է այն առաջնորդներին, ովքեր կապիտալի կառավարման ոլորտում ինտեգրում են նորարար մոտեցումներ՝ շուկայի համար սահմանելով գերզանցության նոր չափանիշներ։
Իրինա Բելիշեվայի աշխատանքը բարձր է գնահատվել հատկապես իր ռազմավարական տեսլականի, մասնագիտական ներդրման և տարածաշրջանում ֆինանսական ոլորտի զարգացմանը նպաստող գործունեության համար։
«Այս մրցանակը մեր ամբողջ թիմի աշխատանքի արդյունքն է։ Այն ապացուցում է, որ Հայաստանը կարող է դառնալ համաշխարհային մակարդակի ֆինանսական փորձագիտության կենտրոն և որ ընտանեկան կապիտալի արդյունավետ կառավարումը հնարավոր է կառուցել վստահության, թափանցիկության և մարդկային արժեքների հիմքի վրա», – նշել է Wilco Wealth Management-ի գործադիր տնօրեն Իրինա Բելիշեվան։
ClearView Financial Media-ի գործադիր տնօրեն և WealthBriefing-ի հրատարակիչ Սթիվեն Հարիսը հավելել է.
«Յուրաքանչյուր մրցանակակիր և բարձր գնահատական ստացած կազմակերպություն անցել են խիստ և անկախ գնահատման գործընթաց և լիովին արժանի են իրենց այս տարվա ձեռքբերումներին»։
2002 թ-ին հիմնադրված և 2025 թ-ին ռեբրենդինգ անցած Wilco Wealth Management-ը ներկայացնում է ընտանեկան կապիտալի կառավարման ժամանակակից մոդել Հայաստանում։ Ընկերությունն աշխատում է միջազգային ընտանիքների, ձեռներեցների և բարձր եկամուտ ունեցող անձանց հետ:
Wilco-ի գործունեության հիմքում են վստահությունը, ստեղծարարությունը և կենունակությունը։ Ընկերությունն առաջարկում է բարեկեցության ապահովմանն ուղղված համալիր ֆինանսական և ոչ ֆինանսական լուծումներ․ ակտիվների կազմի ու կառուցվածքի կառավարումից մինչև կոնսիերժ աջակցություն և ժառանգության պլանավորում։
Wilco Wealth Management-ը գործում է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի վերահսկողության ներքո և ունի բրոքերային, ակտիվների կառավարման և ներդրումային խորհրդատվության ծառայություններ մատուցելու լիցենզավորում։ Wilco-ն Հայաստանում առաջին ընկերությունն է, որը ներդրել է միջազգային Market Responsiveness Index (MRI) մեթոդաբանությունը, որով գնահատվում է, կազմակերպության՝ հաճախորդների պահանջներին ու շուկայի փոփոխություններին արձագանքելու արդյունավետությունն ու արագությունը։
Այս մրցանակը ևս մեկ անգամ ընդգծում է Wilco-ի հետևողական ձգտումը՝ ձևավորելու ընտանեկան կապիտալի կառավարման բարձր մշակույթ Հայաստանում և տարածաշրջանում։
MENA WealthBriefing Awards մրցանակաբաշխությունը կազմակերպվում է Մեծ Բրիտանիայում գործող ClearView Financial Media ընկերության կողմից, որը նաև WealthBriefing-ի հրատարակիչն է։ Մրցանակաբաշխությունը ներկայացնում է մասնավոր բանկային, ընտանեկան գրասենյակների և կապիտալի կառավարման ոլորտների լավագույն փորձը՝ արժևորելով նորարար և հաճախորդակենտրոն ընկերությունների ու մասնագետների ամբողջ աշխարհում։

Armenia’s Wilco Wealth Management earned international recognition among leading financial institutions at the WealthBriefing MENA Awards 2025, held on 20 November at The Armani Hotel, Dubai, UAE.
The winners were announced during a gala ceremony, where Wilco’s CEO Irina Belysheva was named “Leading Woman in Wealth Management,” an award honoring women who redefine leadership through excellence, integrity, and innovation. She was recognized for her vision, professionalism, and contribution to the regional financial sector."
“This award belongs to our entire team. It confirms that Armenia can be home to world-class financial expertise — and that family wealth management can be built on trust, clarity, and human values,” said Irina Belysheva, CEO of Wilco Wealth Management.
Stephen Harris, CEO of ClearView Financial Media and publisher of WealthBriefing, added:
“Every category winner and highly commended firm has undergone a rigorous and independent judging process and should be rightly proud of their achievements this year.”
Founded in 2002 and rebranded in 2025, Wilco Wealth Management represents Armenia’s new-generation approach to family wealth management, serving international families, entrepreneurs, and global citizens (HNWI and UHNWI). Built on the values of Trust, Creativity, and Vitality, Wilco offers integrated financial and non-financial solutions — from investment and structuring to concierge and legacy planning.
Operating under the supervision of the Central Bank of Armenia, the company holds an investment firm license authorizing it to provide brokerage, asset management, and investment advisory services. Wilco became the first company in Armenia to implement the international Market Responsiveness Index (MRI) — a global methodology that measures how quickly an organization responds to client needs and market change. The award highlights Wilco’s commitment to advancing family wealth management standards across Armenia and the wider region.
Organized by ClearView Financial Media (UK), publisher of WealthBriefing, the MENA Awards spotlight excellence across private banking, family office, and wealth management worldwide, celebrating the most innovative and client-focused companies and professionals in the industry.