Հայաստանի Wilco Wealth Management ընկերությունը միջազգային ճանաչում է ստացել Դուբայում կայացած MENA WealthBriefing Awards մրցանակաբաշխության ժամանակ
Wilco Wealth Management ընկերությունը մասնակցել է Դուբայում անցկացված MENA WealthBriefing Awards 2025 մրցանակաբաշխությանը և արժանացել միջազգային ճանաչման։ Միջոցառումը համախմբել էր տարբեր երկրների առաջատար ֆինանսական կազմակերպությունների։
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը կայացել է նոյեմբերի 20-ին՝ Դուբայի The Armani Hotel-ում։
Գալա երեկոյի ընթացքում Wilco Wealth Management-ի գործադիր տնօրեն Իրինա Բելիշեվան արժանացել է «Կապիտալի կառավարման ոլորտում տարվա կին առաջնորդ» կոչմանը։
Այս մրցանակը շնորհվում է այն առաջնորդներին, ովքեր կապիտալի կառավարման ոլորտում ինտեգրում են նորարար մոտեցումներ՝ շուկայի համար սահմանելով գերզանցության նոր չափանիշներ։
Իրինա Բելիշեվայի աշխատանքը բարձր է գնահատվել հատկապես իր ռազմավարական տեսլականի, մասնագիտական ներդրման և տարածաշրջանում ֆինանսական ոլորտի զարգացմանը նպաստող գործունեության համար։
«Այս մրցանակը մեր ամբողջ թիմի աշխատանքի արդյունքն է։ Այն ապացուցում է, որ Հայաստանը կարող է դառնալ համաշխարհային մակարդակի ֆինանսական փորձագիտության կենտրոն և որ ընտանեկան կապիտալի արդյունավետ կառավարումը հնարավոր է կառուցել վստահության, թափանցիկության և մարդկային արժեքների հիմքի վրա», – նշել է Wilco Wealth Management-ի գործադիր տնօրեն Իրինա Բելիշեվան։
ClearView Financial Media-ի գործադիր տնօրեն և WealthBriefing-ի հրատարակիչ Սթիվեն Հարիսը հավելել է.
«Յուրաքանչյուր մրցանակակիր և բարձր գնահատական ստացած կազմակերպություն անցել են խիստ և անկախ գնահատման գործընթաց և լիովին արժանի են իրենց այս տարվա ձեռքբերումներին»։
2002 թ-ին հիմնադրված և 2025 թ-ին ռեբրենդինգ անցած Wilco Wealth Management-ը ներկայացնում է ընտանեկան կապիտալի կառավարման ժամանակակից մոդել Հայաստանում։ Ընկերությունն աշխատում է միջազգային ընտանիքների, ձեռներեցների և բարձր եկամուտ ունեցող անձանց հետ:
Wilco-ի գործունեության հիմքում են վստահությունը, ստեղծարարությունը և կենունակությունը։ Ընկերությունն առաջարկում է բարեկեցության ապահովմանն ուղղված համալիր ֆինանսական և ոչ ֆինանսական լուծումներ․ ակտիվների կազմի ու կառուցվածքի կառավարումից մինչև կոնսիերժ աջակցություն և ժառանգության պլանավորում։
Wilco Wealth Management-ը գործում է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի վերահսկողության ներքո և ունի բրոքերային, ակտիվների կառավարման և ներդրումային խորհրդատվության ծառայություններ մատուցելու լիցենզավորում։ Wilco-ն Հայաստանում առաջին ընկերությունն է, որը ներդրել է միջազգային Market Responsiveness Index (MRI) մեթոդաբանությունը, որով գնահատվում է, կազմակերպության՝ հաճախորդների պահանջներին ու շուկայի փոփոխություններին արձագանքելու արդյունավետությունն ու արագությունը։
Այս մրցանակը ևս մեկ անգամ ընդգծում է Wilco-ի հետևողական ձգտումը՝ ձևավորելու ընտանեկան կապիտալի կառավարման բարձր մշակույթ Հայաստանում և տարածաշրջանում։
MENA WealthBriefing Awards մրցանակաբաշխությունը կազմակերպվում է Մեծ Բրիտանիայում գործող ClearView Financial Media ընկերության կողմից, որը նաև WealthBriefing-ի հրատարակիչն է։ Մրցանակաբաշխությունը ներկայացնում է մասնավոր բանկային, ընտանեկան գրասենյակների և կապիտալի կառավարման ոլորտների լավագույն փորձը՝ արժևորելով նորարար և հաճախորդակենտրոն ընկերությունների ու մասնագետների ամբողջ աշխարհում։

Армянская компания Wilco Wealth Management получила международное признание на церемонии MENA WealthBriefing Awards в Дубае
Компания Wilco Wealth Management получила международное признание среди ведущих финансовых организаций на церемонии награждения WealthBriefing MENA Awards 2025, состоявшейся 20 ноября в отеле The Armani Hotel, Дубай, ОАЭ.
Имена победителей были объявлены во время торжественного гала-вечера, на котором генеральный директор Wilco Ирина Белышева была признана лучшей в категории “Leading Woman in Wealth Management”. Эта награда присуждается лидерам индустрии, которые меняют подход к управлению капиталом и задают стандарт качества для рынка.
Ирину отметили за стратегическое видение, высокий профессионализм и вклад в развитие финансового сектора региона.
«Эта награда – результат работы всей команды. Она подтверждает растущее значение Армении в международной финансовой сфере и подчеркивает, что эффективное управление семейным капиталом возможно только на основе доверия, открытости и уважения к интересам семьи, – сказала Ирина Белышева, генеральный директор Wilco Wealth Management.
Стивен Харрис, генеральный директор ClearView Financial Media и издатель WealthBriefing, также добавил:« Победители в каждой номинации, а также компании, получившие высокую оценку жюри, прошли строгий независимый отбор и по праву могут гордиться результатами, достигнутыми в этом году».
Основанная в 2002 году и прошедшая ребрендинг в 2025 году, Wilco Wealth Management представляет современный подход к управлению семейным капиталом в Армении, обслуживая международные семьи, предпринимателей и состоятельных клиентов (HNWI и UHNWI). Опираясь на ценности доверия, креативности и динамичного развития, компания предлагает комплекс финансовых и нефинансовых услуг — от инвестиций и структурирования активов до консьерж-сопровождения и планирования наследия.
Компания работает под надзором Центрального банка Армении и имеет лицензии на брокерскую, инвестиционную и консалтинговую деятельность. Wilco первой в Армении внедрила международную методологию Market Responsiveness Index (MRI) – индекс, оценивающий, насколько быстро организация реагирует на запросы клиентов и изменения рынка. Присуждение награды подчёркивает приверженность компании повышению стандартов управления семейным капиталом в Армении и регионе в целом.
Премия MENA Awards учрежденная британской компанией ClearView Financial Media являющейся издателем WealthBriefing, отмечает выдающиеся достижения в области персонализированного банковского обслуживания, семейных офисов и управления капиталом по всему миру, награждая самые инновационные и ориентированные на клиента компании и специалистов.