Հայաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Օմանի սուլթանին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Օմանի Սուլթանության սուլթան Հայթամ Բին Տարիկ Բին Թայմուր Ալ Սաիդին՝ Ազգային տոնի առթիվ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձը հրապարակված է Հայաստանի վարչապետի պաշտոնական կայքում։
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Օմանի Սուլթանության բարեկամ ժողովրդին Օմանի Ազգային տոնի առթիվ:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կարող ենք հասնել Հայաստանի և Օմանի միջև առկա բազմոլորտ համագործակցության օրակարգի էլ ավելի ընդլայնմանը և հանդուրժողականության ու փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանը: Այդ ուղղությամբ, հիրավի, կարևոր հանգրվան էր այս տարի Մասկատում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության հիմնումը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Օմանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և կայուն զարգացում»,- ասված է ուղերձում։

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание султану Омана
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание султану Султаната Оман Хейсаму бен Тарику Аль Саиду по случаю Национального праздника. Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в послании говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Султаната Оман по случаю Национального праздника.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем добиться дальнейшего расширения многоотраслевой повестки сотрудничества между Арменией и Оманом и укрепления двусторонних отношений, основанных на толерантности и взаимном уважении. Открытие в этом году посольства Республики Армения в Маскате стало поистине важной вехой в этом направлении.
Желаю Вам крепкого здоровья и счастья, а дружественному народу Омана — прочного мира и устойчивого развития».