Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Արարատի մարզի ազգային փոքրամասնությունների բնակավայրեր
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Ազգային փոքրամասնությունների հարցերով խորհրդի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Արարատի մարզի ազգային փոքրամասնությունների բնակավայրեր, հանդիպել բնակիչների հետ, ծանոթացել իրականացված և ընթացիկ ծրագրերին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, մինչ բնակիչների հետ հանդիպումը, Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ Արարատի մարզպետի աշխատակազմում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ժամանակ Արարատի մարզպետ Սեդրակ Թևոյանը մանրամասներ է ներկայացրել իրականացված և ընթացիկ ծրագրերի վերաբերյալ:
Այցի շրջանակում Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Վերին Դվին, Դիմիտրով, Ռանչպար, Ղուկասավան բնակավայրերի բնակիչների հետ, ընդգծել, որ ազգային փոքրամասնությունների կրթական, կրոնական, մշակութային իրավունքներն ու պահանջմունքները մշտապես Կառավարության ուշադրության կենտրոնում են և այցի նպատակը ոչ միայն իրականացված ծրագրերին ծանոթանալն է, այլ նաև տեղում մտահոգություններին ու խնդիրներին ծանոթանալն ու հասցեագրելը:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը նաև պատասխանել է բնակիչների կողմից բարձրացված հարցերին և համապատասխան հանձնարարականներ տվել:

Араик Арутюнян посетил населенные пункты национальных меньшинств Араратской области
Руководитель аппарата премьер-министра, председатель Совета по вопросам национальных меньшинств Араик Арутюнян посетил населенные пункты национальных меньшинств Араратской области, встретился с жителями, ознакомился с реализованными и текущими программами.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, перед встречей с жителями под председательством Араика Арутюняна состоялось совещание в аппарате губернатора Араратской области, в ходе которого губернатор Седрак Тевоян представил подробности о реализованных и текущих программах.
В рамках визита Араик Арутюнян провел встречи с жителями сел Верин Двин, Димитров, Ранчпар и Гукасаван, подчеркнув, что образовательные, религиозные и культурные права и потребности национальных меньшинств всегда находятся в центре внимания правительства, а цель визита — не только ознакомиться с реализуемыми программами, но и изучить на месте и решить существующие проблемы.
Руководитель аппарата премьер-министра также ответил на вопросы жителей, дал соответствующие поручения ответственным лицам.