Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն
Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն՝ հիմնադրման 30-ամյակի կապակցությամբ։
Նախագահը շնորհավորել է դեսպան Օլիվիե Դըկոնտինյիին՝ կարևորելով Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ձևավորված բազմամյա, սերտ ու արդյունավետ համագործակցությունը։
Նա ընդգծել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները շարունակաբար զարգանում են դիվանագիտական ու քաղաքական բարձր մակարդակի գործընկերության հիման վրա։
Նախագահ Խաչատուրյանը կարևորել է նաև երկկողմ և Եվրոպական միության հարթակում իրականացվող համագործակցությունը, որն էական դեր ունի ընդհանուր արժեքների առաջմղման գործում։

Armenian President visits Embassy of France in Yerevan
President Vahagn Khachaturyan visited the Embassy of France in Yerevan to congratulate Ambassador Olivier Decottignies on the 30th anniversary of the embassy’s opening in the Armenian capital.
Congratulating Ambassador Decottignies, the President emphasized the longstanding, close, and productive cooperation between Armenia and France, the President’s Office said in a press release.
He noted that relations between the two countries continue to develop on the basis of a high-level diplomatic and political partnership.
President Khachaturyan also highlighted the importance of bilateral cooperation and collaboration within the European Union framework, noting that it plays a significant role in advancing shared values.