Նիկոլ Փաշինյանն առաջադրվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակում ընդգրկվելու համար
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ Նիկոլ Փաշինյանն առաջադրվել է կուսակցության 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների համամասնական ցուցակում ընդգրկվելու համար։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին վարչապետը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Առաջադրվեցի»,- գրել է նա՝ հրապարակելով էլեկտրոնային նամակի լուսանկարը։
Ավելի վաղ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հայտարարել էր, որ 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների համար կուսակցության համամասնական ցուցակում ընդգրկվելու նպատակով թեկնածուները կարող են ինքնաառաջադրվել 2025 թվականի նոյեմբերի 1-ից 30-ը ներառյալ։

Никол Пашинян выдвинут кандидатом для включения в пропорциональный список партии на парламентских выборах 2026 года
Премьер-министр Республики Армения, председатель правления партии «Гражданский договор» Никол Пашинян выдвинут кандидатом для включения в пропорциональный список партии на парламентских выборах 2026 года. Как сообщает Арменпресс, премьер-министр написал об этом на своей странице в Facebook, опубликовав фотографию электронного письма.
Ранее партия «Гражданский договор» объявила, что кандидаты могут выдвигать свои кандидатуры с 1 по 30 ноября 2025 года включительно для включения в пропорциональный список партии на парламентских выборах 2026 года.