Գրիգորյանն ու Լավանդոսը քննարկել են անվտանգության ոլորտում Հայաստան-Լիբանան համագործակցության հեռանկարները
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լիբանանի պետական անվտանգության գլխավոր տնօրեն Էդգար Լավանդոսի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից:
Զրուցակիցներն ընդգծել են Հայաստանի և Լիբանանի միջև առկա ավանդական բարեկամական կապերը ու դրան համահունչ երկկողմ հարաբերությունների բազմաոլորտ զարգացման կարևորությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել է Մերձավոր արևելքում տիրող անվտանգային իրավիճակը, ինչպես նաև անվտանգության ոլորտում Հայաստան-Լիբանան համագործակցության հեռանկարները:

Секретарь Совета безопасности Армении провел встречу с генеральным директором Службы государственной безопасности Ливана
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с генеральным директором Службы государственной безопасности Ливана Эдгаром Лавандосом.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата СБ Армении, собеседники подчеркнули традиционные дружественные связи между Арменией и Ливаном и отметили важность всестороннего развития двусторонних отношений в этом русле.
Были обсуждены ситуация на Ближнем Востоке, а также перспективы армяно-ливанского сотрудничества в сфере безопасности.