Որ ընտրություններում մենք վարչական ռեսուրս օգտագործեցինք, պարտվելու ենք․ Փաշինյան
Վարչական ռեսուրսների կիրառումը հակասում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արժեքային սկզբունքներին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կառավարության հարցուպատասխանի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով իշխանության կողմից վարչական ռեսուրսի հնարավոր կիրառման վերաբերյալ հնչող քննադատություններին։
«Որ ընտրություններում մենք վարչական ռեսուրս ուզելով, թե չուզելով՝ այսինքն՝ անուղղակի կամ օգտագործելու փորձ անենք, այդ ընտրություններում մենք պարտվելու ենք։ Եվ սա եղել է, և կա իմ համոզմունքը։ Մենք վարչական ռեսուրս կիրառելո՞վ ենք Հայաստանում հեղափոխություն արել։ Ինչպե՞ս կարող է որևէ քաղաքական ուժ հրաժարվել իր հաջողության պատմությունից։ Այն քաղաքական ուժը, որը դա անի և մտածի, թե Սերժի ու Ռոբերտի հաջողության պատմությունը կարող է ավելի հետաքրքիր լինել, դա քաղաքական ինքնասպանություն է այդ ուժի և գործչի համար»,- նշեց Փաշինյանը։
Վարչապետը հիշեցրեց, որ 2021 թվականի խորհրդարանական ընտրությունները միջազգային հանրության կողմից ճանաչվել են որպես ազատ և մրցակցային ընտրություններ։
«Որտեղ մնանք մեր արժեքների շրջանակում, մենք այնտեղ միանշանակ հաղթելու ենք։ Այնտեղ, որտեղ մենք փորձենք քաղաքական տեխնոլոգիա կիրառել, պարտվելու ենք։ Մեր տեխնոլոգիան ժողովրդի՝ մեր նկատմամբ ունեցած վստահությունն է, օրգանական կապը և սերը մեր երկրի նկատմամբ»,- հավելեց նա։

На любых выборах, где мы попытаемся использовать административный ресурс, мы проиграем: Пашинян
Использование административного ресурса противоречит ценностным принципам партии «Гражданский договор». Как сообщает Арменпресс, об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе правительственного часа в НС, комментируя критику в адрес властей относительно возможного использования административного ресурса.
«На любых выборах, где мы, хотим мы того или нет, то есть косвенно или напрямую, попытаемся использовать административный ресурс, мы проиграем. И это уже случалось, и я в этом убежден. Разве мы совершили революцию в Армении, используя административный ресурс? Как может политическая сила отказаться от своей истории успеха? Политическая сила, которая делает это и думает, что история успеха Сержа и Роберта может быть интереснее, — это политическое самоубийство для этой силы и этой фигуры», — отметил Пашинян.
Премьер-министр напомнил, что парламентские выборы 2021 года признаны международным сообществом свободными и конкурентными.
«Там, где мы будем придерживаться наших ценностей, мы обязательно победим. Там, где мы попытаемся использовать политические технологии, мы проиграем. Наши технологии — это доверие народа к нам, его органическая связь и любовь к нашей стране», — добавил он.