Թիվ 14 ԸԸՀ-ն Վաղարշապատ համայնքի ընտրություններում գրանցել է 8 քաղաքական ուժի
Թիվ 14 Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 17-ի արտահերթ նիստում գրանցել է Վաղարշապատ համայնքի համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրություններում առաջադրված քաղաքական ուժերին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, մինչ գրանցումը թիվ 14 ԸԸՀ-ն բավարարել է առաջադրման փաստաթղթեր ներկայացրած «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության ինքնաբացարկի դիմումը։
Այնուհետև թիվ 14 ԸԸՀ-ն իրականացրել է առաջադրման փաստաթղթեր ներկայացրած մյուս քաղաքական ուժերի գրանցումը։
Վաղարշապատ համայնքի ավագանու ընտրություններում գրանցվել են հետևյալ քաղաքական ուժերը՝
«Հայրենիք» կուսակցությունը
«Հաղթանակ» կուսակցությունների դաշինքը՝ կազմում «Առաջ» և «Հայ Յեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցությունները
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը,
«Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունը,
«Մայր Հայաստան» ազգային-դեմոկրատական կուսակցությունը,
«Ժառանգություն» կուսակցությունը,
«Հանրապետություն» կուսակցությունը,
«Համահայկական ճակատ» կուսակցությունը։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 18-ի արտահերթ նիստում գրանցված կուսակցություններին (դաշինքին) հերթական համարներ է տրամադրելու՝ հիմքում ունենալով գրանցված կուսակցությունների լիազորների իրականացրած վիճակահանության արդյունքները։

На муниципальных выборах в Вагаршапате зарегистрировано 8 политических сил
На внеочередном заседании 17 октября 14-я окружная избирательная комиссия зарегистрировала политические силы, выдвинутые на выборах в муниципальный совет Вагаршапата по пропорциональной избирательной системе.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе ЦИК Армении, перед регистрацией 14-я окружная избирательная комиссия удовлетворила заявление об отзыве партии «Национальный прогресс», представившей документы о выдвижении.
Затем 14-я окружная избирательная комиссия зарегистрировала остальные политические силы, представившие документы о выдвижении.
Для участия в выборах в муниципальный совет Вагаршапата были зарегистрированы следующие политические силы:
- партия «Родина»
- партийный блок «Победа», состоящий из партий «Вперёд» и АРФД
- партия «Гражданский договор»,
- партия «Свободные демократы»,
- партия «Мать Армения»,
- партия «Наследие»,
- партия «Республика»,
- партия «Всеармянский фронт».
Центральная избирательная комиссия на внеочередном заседании 18 октября выдаст порядковые номера зарегистрированным партиям (блокам) по результатам жеребьевки, проведенной уполномоченными представителями зарегистрированных партий.