ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը Իրանի ԱԳ նախարարի տեղակալի խնդրանքով ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 9-ին հանդիպել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահիդ Ջալալզադեի հետ:
«Բարեկամ Իրանի հետ փոխադարձ հարգանքի ու վստահության վրա կառուցված երկկողմ հարաբերությունները մեծ կարեւորություն ունեն Հայաստանի համար: Իսկ փոխայցերն օգնում են առավել ընդգրկուն դարձնել երկկողմ օրակարգը՝ միաժամանակ շարունակելով ակտիվ երկխոսությունն ու սերտ համագործակցությունը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Ռուբեն Ռուբինյանը:
ՀՀ ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ շեշտվում է, որ զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումները:
Վահիդ Ջալալզադեի խնդրանքով՝ Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է մանրամասներ Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Вице-спикер Парламента Армении представил замминистру иностранных дел Ирана процесс нормализации армяно-турецких отношений
Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 9 сентября встретился с заместителем министра иностранных дел Ирана Вахидом Джалалзаде.
“Двусторонние отношения с дружественным Ираном, построенные на взаимном уважении и доверии, имеют большое значение для Армении. А взаимные визиты способствуют расширению двусторонней повестки дня, продолжая активный диалог и тесное сотрудничество”, - как сообщает “Арменпресс”, отметил Рубен Рубинян.
Собеседники обсудили последние региональные события.
По просьбе Вахида Джалалзаде Рубен Рубинян представил подробности процесса нормализации армяно-турецких отношений.