Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Ազգային ժողովի «Ամառային դպրոց» ծրագրի մասնակիցներին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը նախագահական նստավայրում ընդունել է Ազգային ժողովի «Ամառային դպրոց» 4-րդ ծրագրի մասնակիցներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, նախագահը ողջունել է երիտասարդներին՝ ընդգծելով, որ նման ծրագրերը կարևոր հարթակ են պետականության հիմնարար արժեքները խորությամբ հասկանալու և նոր սերնդի գիտելիքները բազմակողմանիորեն զարգացնելու համար։
Իր խոսքում Հանրապետության նախագահը խոսել է պետական անկախության, ինքնիշխանության, ազատության և ժողովրդավարության գաղափարների մասին՝ առանձնացնելով դրանց դերը մեր հասարակական և քաղաքական կյանքի կազմակերպման մեջ։ Նա շեշտել է, որ այդ արժեքները ոչ միայն պատմական ճանապարհի արդյունք են, այլև մեր ապագայի ձևավորման հենասյուներ։
Ըստ աղբյուրի՝ բանախոսության ավարտին նախագահը զրույց է ունեցել Ամառային դպրոցի մասնակիցների հետ՝ պատասխանելով նրանց հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերում էին երկրի ներքին զարգացումներին, արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններին և հասարակական կյանքի տարբեր ոլորտներին։ Երիտասարդները հնարավորություն են ունեցել ոչ միայն ստանալ իրենց հուզող հարցերի պատասխանները, այլև լսել նախագահի դիտարկումները։

President Vahagn Khachaturyan met with the participants of the 4th NA Summer School programme at the presidential residence.
According to the Presidential Office, the President welcomed the young people, stressing that such programmes serve as an important platform for a deeper understanding of the fundamental values of statehood and for broadening the knowledge of the new generation.
In his address, the President spoke about the ideas of state independence, sovereignty, freedom and democracy, underscoring their role in shaping Armenia's social and political life. He noted that these values are not only the outcome of historical development but also the pillars for building the future.
The President also answered questions from the participants, which mainly pertained to the country's internal developments, foreign policy priorities, and different areas of public life.