Ժամանակավորապես կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը` Վրաստանի տարածքում վթարավերականգնողական աշխատանքներով պայմանավորված
Վրաստանի տարածքում՝ «Կարմիր Կամուրջ-Սևքար-Բերդ» (DN 1000) տարանցիկ մայրուղային գազատարի վրա վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու անհրաժեշտությամբ պայմանավորված օգոստոսի 22-ին ժամը 06:00-ից մինչև օգոստոսի 23-ը ժամը 06:00-ն կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Գազպրոմ Արմենիա»-ն։
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների անխափան և հուսալի գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների՝ ներքին պաշարների և ԻԻՀ-ից մատակարարվող բնական գազի լրացուցիչ ծավալների հաշվին:

Подача природного газа в Армению будет временно приостановлена в связи с аварийно-восстановительными работами в Грузии
В связи с необходимостью проведения аварийно-восстановительных работ на транзитном газопроводе «Кармир Камурдж-Сев Кар-Берд» (DN 1000) на территории Грузии, подача природного газа в Армению будет приостановлена с 06:00 22 августа до 06:00 23 августа.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на «Газпром Армения», в указанный период бесперебойное и надежное газоснабжение потребителей республики будет осуществляться без ограничений за счет внутренних резервов и дополнительных объемов природного газа, поставляемого из Исламской Республики Иран.