Մհեր Գրիգորյանը Ղրղզստանում մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստերին
Ղրղզստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Չոլպոն-Աթա քաղաքում օգոստոսի 14-15-ը մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նեղ և ընդլայնված կազմով նիստերին:
Նիստերի ընթացքում քննարկվել են ԵԱՏՄ շրջանակներում առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող շուրջ երկու տասնյակ հարցեր, այդ թվում՝ անդրադարձ է կատարվել մաքսային և տեխնիկական կանոնակարգերին և ներքին շուկայի խոչընդոտների վերացմանը:
Այցի շրջանակներում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի մասնակիցները հանդիպում են ունեցել նաև Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովի հետ։

Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan participated in the Eurasian Intergovernmental Council meetings on 14-15 August in Cholpon-Ata, Kyrgyzstan.
The narrow and enlarged format meetings focused on the development of trade-economic relations within the Eurasian Economic Union, including the customs and technical regulations, as well as elimination of obstacles in the domestic market, the government said in a press release.
The participants of the session were hosted by Kyrgyzstan’s President Sadyr Japarov.
The Armenian government earlier said Grigoryan would participate instead of PM Pashinyan because the latter is on vacation.