ՀՀ նախագահն ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը:
Նախագահ Խաչատուրյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան՝ նշելով, որ նման հանդիպումները լավ հնարավորություն են միմյանց ճանաչելու, ինչպես նաև երկու ժողովուրդների միջև առկա բարեկամական կապերն ու փոխադարձ ըմբռնումն առավել ամրապնդելու համար։
Զրուցակիցներին ներկայացնելով Հայաստանի քաղաքական և տնտեսական կյանքում վերջին տարիներին իրականացված ժողովրդավարական բարեփոխումները՝ Հանրապետության նախագահը շեշտել է ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման ուղղությամբ ձեռնարկված քայլերը։
Նախագահ Խաչատուրյանի խոսքով՝ Հայաստանը հետևողականորեն հետամուտ է համապարփակ բարեփոխումների իրականացմանը՝ նպատակ ունենալով զարգացնել ժողովրդավարական հաստատությունները, խթանել տնտեսության աճը և կյանքի կոչել նորարարական գաղափարներ։
Անդրադառնալով հայ-ամերիկյան հարաբերություններին՝ Վահագն Խաչատուրյանը նշել է, որ երկկողմ կապերն ունեն հստակ և դրական զարգացում և ընդգծել է վստահությունն առ այն, որ այդ միտումը կլինի շարունակական։

President of Armenia Vahagn Khachaturyan has held a meeting with the Save Armenia Judeo-Christian Alliance delegation, his office said in a press release.
The President welcomed the delegation’s visit to Armenia, emphasizing that “such meetings are a good chance to get to know each other and further strengthen the existing friendly ties and mutual understanding between the two peoples," the president's office said in a press release.
Khachaturyan presented the recent democratic reforms in Armenia’s political and economic life and highlighted the steps toward strengthening democratic institutions.
He said that Armenia is consistently pursuing the implementation of comprehensive reforms with the goal of developing democratic institutions, promoting economic growth and realizing innovative solutions.
Speaking about the Armenian-American relations, Khachaturyan stated that the bilateral relations are clearly and positively developing and expressed conviction that this trend would be continuous.