Հարավային Կորեայում հեղեղումներից 18 մարդ է զոհվել․ կան անհետ կորածներ
Հարավային Կորեայում նախորդ շաբաթվանից սկսված սաստիկ անձրևների և սողանքների հետևանքով զոհվել է 18 մարդ, ևս 9-ը անհետ կորած է համարվում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Yonhap News-ը։
Ըստ Ներքին գործերի նախարարության՝ զոհերից 10-ը, ինչպես նաև 4 անհետ կորածներ գրանցվել են Սանչոնգի շրջանում։
Հուլիսի 16-ից սկսված սաստիկ անձրևներից հետո ավելի քան 14000 մարդ ապաստան է գտել 15 խոշոր քաղաքում և նահանգում։
Պետական օդերևութաբանական գործակալությունը կանխատեսել է, որ հուլիսի 21-ի առավոտյան Հարավային Ջոլլա և Հարավային Կյոնսանգ նահանգներում, ինչպես նաև Ջեջու հարավային կղզում առատ տեղումներ են սպասվում։

18 человек погибли, 1 пропал без вести в результате наводнений в Южной Корее
18 человек погибли и 9 пропали без вести в Южной Корее в результате проливных дождей и оползней, начавшихся на прошлой неделе. Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает Yonhap News.
По данным Министерства внутренних дел, 10 погибших и 4 пропавших без вести зафиксированы в районе Санчхон.
Более 14 000 человек нашли убежище в 15 крупных городах и провинциях после проливных дождей, начавшихся 16 июля.
Национальное метеорологическое агентство прогнозирует, что утром 21 июля сильные дожди ожидаются в провинциях Южная Чолла и Южная Кёнсан, а также на южном острове Чеджудо.