Վարչապետը միջազգային գիտաժողովի շրջանակում ներկայացրել է Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում Հանրային հարցերի բարոյագիտական կենտրոնի միջազգային գիտաժողովի շրջանակում ներկայացրել է Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, երկրի ղեկավարը նաև պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են բանախոսությամբ ներկայացված թեզերին, Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին և դրանց լուծման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության քայլերին ու տեսլականին:
Գիտաժողովի ընթացքում քննարկվել են ժամանակակից աշխարհում ազգային ինքնության դերին, նշանակությանը և բնույթին վերաբերող հարցեր: Միջոցառմանը մասնակցել են հրավիրյալ բանախոսներ Հայաստանից, Շվեդիայից և Միացյալ Թագավորությունից։

Prime Minister presents ideology of Real Armenia at International conference
Prime Minister Nikol Pashinyan presented the ideology of the Real Armenia within the framework of the international conference of the Center for Ethics in Public Affairs at the American University of Armenia.
During the event, the Prime Minister also responded to questions from participants regarding the ideas outlined in his speech, the challenges facing Armenia, and the government’s vision and steps to address them, the PM's Office has said.
The conference also touched on topics related to the role, significance, and nature of national identity in the modern world.