ՀՀ փոխվարչապետն ընդունել է ՌԴ նահանգապետերի պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ Արխանգելսկի, Իրկուտսկի և Ռոստովի շրջանների, ինչպես նաև Կրասնոդարի և Ստավրոպոլի երկրամասերի նահանգապետեր Ալեքսանդր Ցիբուլսկիին, Իգոր Կոբզևին, Յուրի Սլյուսարին, Վենիամին Կոնդրատևին և Վլադիմիր Վլադիմիրովին, ովքեր Հայաստան էին ժամանել՝ մասնակցելու Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 10-րդ հոբելյանական ֆորումին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ փոխվարչապետը, ողջունելով հյուրերին, անդրադարձել է ապակենտրոնացված համագործակցության զարգացման կարևորությանը և հույս հայտնել, որ միջտարածաշրջանային ֆորումի շրջանակներում Հայաստանի մարզերի և Ռուսաստանի Դաշնության սուբյեկտների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կունենան կոնկրետ բովանդակություն և կդառնան համատեղ նախագծերի իրականացման հիմք։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ռուսաստան առևտրատնտեսական և զբոսաշրջության ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները:

Вице-премьер Мгер Григорян принял делегацию губернаторов РФ
Вице-премьер Мгер Григорян принял губернаторов Архангельской, Иркутской и Ростовской областей, а также Краснодарского и Ставропольского краев Российской Федерации Александра Цибульского, Игоря Кобзева, Юрия Слюсаря, Вениамина Кондратьева и Владимира Владимирова, прибывших в Армению для участия в 10-м Армяно-Российском межрегиональном форуме.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата офиса вице-премьера, приветствуя гостей, Мгер Григорян подчеркнул важность развития децентрализованного сотрудничества и выразил надежду, что достигнутые в рамках межрегионального форума договоренности между областями Республики Армения и субъектами Российской Федерации будут иметь конкретное содержание и станут основой для реализации совместных проектов.
Были обсуждены перспективы развития отношений между Арменией и Россией в торгово-экономической и туристической сферах.