ՀՀ փոխվարչապետն ընդունել է ՌԴ նահանգապետերի պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ Արխանգելսկի, Իրկուտսկի և Ռոստովի շրջանների, ինչպես նաև Կրասնոդարի և Ստավրոպոլի երկրամասերի նահանգապետեր Ալեքսանդր Ցիբուլսկիին, Իգոր Կոբզևին, Յուրի Սլյուսարին, Վենիամին Կոնդրատևին և Վլադիմիր Վլադիմիրովին, ովքեր Հայաստան էին ժամանել՝ մասնակցելու Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 10-րդ հոբելյանական ֆորումին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ փոխվարչապետը, ողջունելով հյուրերին, անդրադարձել է ապակենտրոնացված համագործակցության զարգացման կարևորությանը և հույս հայտնել, որ միջտարածաշրջանային ֆորումի շրջանակներում Հայաստանի մարզերի և Ռուսաստանի Դաշնության սուբյեկտների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կունենան կոնկրետ բովանդակություն և կդառնան համատեղ նախագծերի իրականացման հիմք։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ռուսաստան առևտրատնտեսական և զբոսաշրջության ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the governors of Russia’s Arkhangelsk, Irkutsk, and Rostov regions, as well as the Krasnodar and Stavropol territories (krai) Alexander Tsibulsky, Igor Kobzev, Yuri Slyusar, Veniamin Kondratyev, and Vladimir Vladimirov, who arrived in Armenia to participate in the 10th Armenian-Russian Interregional Forum.
Grigoryan highlighted the importance of developing decentralized cooperation and expressed hope that agreements reached between the regions of Armenia and Russian regions within the framework of the forum will gain concrete substance and serve as a foundation for the implementation of joint projects, according to his office.
The meeting also addressed the prospects for developing Armenia-Russia relations in the fields of trade, economy, and tourism.