Վալենտինա Մատվիենկոն այցելել է Երևանի Հաղթանակի զբոսայգի
Ռուսաստանի Դաշնության դաշնային ժողովի դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի ուղեկցությամբ այցելել է Երևանի Հաղթանակի զբոսայգի։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է Sputnik Armenia-ն, Վալենտինա Մատվիենկոն ծաղկեպսակ է խոնարհել Անհայտ զինվորի գերեզմանին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով Հայրենական մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին։
Վալենտինա Մատվիենկոն պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել հունիսի 5-ին։
Հունիսի 6-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ու ՌԴ դաշնային ժողովի դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն կբացեն Ռուսաստանի դաշնային ժողովի և Հայաստանի ազգային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 39-րդ նիստը:
Ալեն Սիմոնյանն ու Վալենտինա Մատվիենկոն հունիսի 6-ին կմասնակցեն նաև ռուս–հայկական միջտարածաշրջանային 10–րդ ֆորումին:

Chairwoman of the Federation Council of the Federal Assembly of Russia Valentina Matviyenko and her delegation visited the Victory Park in Yerevan during her official trip to Armenia.
She was accompanied by Speaker of Parliament Alen Simonyan.
Matviyenko placed a wreath at the Tomb of the Unknown Soldier and laid flowers at the Eternal Flame commemorating the victims of the WWII, Sputnik Armenia reported.
The Russian top senator arrived in Armenia on an official visit on June 5.
The 39th session of the Armenia-Russia interparliamentary cooperation commission will take place on June 6. Later on the same day, Matviyenko and Simonyan will then participate in the 10th Armenian-Russian interregional forum.