Ալեն Սիմոնյանը հերքել է իր կապը Սիլվա Կապուտիկյան փողոցում կառուցվող շենքերի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հերքել է իր կապը Սիլվա Կապուտիկյան փողոցում կառուցվող շենքերի հետ, որտեղ մայիսի 19-ին տեղի էր ունեցել պատահար, և  իրական տերերին հորդորել է կապ հաստատել իր գրասենյակի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ալեն Սիմոնյանը ասել է ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակված տեսանյութում:
«Շինարարները, որոնք  այս տարածքում աշխատանքներ են իրականացրել՝ քաղաքացիների բողոքները փորձել են  սաստել իմ անունը տալով: Այն շինարարական կազմակերպություններին, իրական սեփականատերերին, ովքեր  Բաղրամյան 26-ի շրջակայքում իրականացնում են շինարարական աշխատանքներ, առաջարկում եմ, խնդրում եմ կապվել իմ գրասենյակի հետ, ես սպասում եմ ձեզ, մենք զրուցելու բան ունենք, վաղը առավոտյան նաև կկապվեմ քաղաքապետարանի հետ և կճշտեմ՝ արդյո՞ք բոլոր փաստաթղթերը նորմալ են, և ինչպե՞ս է ստացվել, որ շինարարները իմ անունն են տվել և ով է իրական շինարարը ու իրական սեփականատերը: Ես  գնալու եմ յուրաքանչյուր դեպքի հետևից»,- նշել է Սիմոնյանը:
Նա նաև հիշեցրել է, որ Հայաստանում այն գույքը, սեփականությունը, որը ունի, ամեն տարի  հայտարարագրվում է, դրանից դուրս որևիցե գույք նա չունի և չի կարող ունենալ:

Ален Симонян опроверг свою причастность к строящимся на улице Сильвы Капутикян зданиям
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян опроверг свою причастность к строящимся зданиям на улице Сильвы Капутикян, где 19 мая произошел несчастный случай, и призвал настоящих владельцев связаться с его офисом.
Как сообщает Арменпресс, об этом Ален Симонян заявил в видео, опубликованном на его странице в Facebook.
«Строители, которые проводили работы на этой территории, пытались пресечь жалобы граждан, указав мое имя. Предлагаю тем строительным организациям, настоящим владельцам, которые ведут строительные работы в районе Баграмяна 26, обратиться в мой офис. Я вас жду. Нам есть о чем поговорить. Завтра утром я также свяжусь с мэрией и уточню, все ли документы в порядке, и как так получилось, что строители указали мое имя, и кто настоящий застройщик и настоящий владелец. Я буду отслеживать каждый случай», — отметил Симонян.
Он также напомнил, что все имущество, которым он владеет, декларируется каждый год, и никакого другого имущества, кроме этого, у него нет и быть не может.