5․237․825 դրամ՝ «Հերոսների վերականգնողական քաղաքին»․ ապրիլի շահառուն «4090» հիմնադրամն է
«Մի դրամի ուժի» մարտ և ապրիլ ամիսները նվիրված են մեր հերոսներին՝ հայրենիքի պաշտպանության համար կյանք ու առողջություն չխնայած տղաներին ու նրանց ընտանիքներին։
Նախորդ ամսվա ընթացքում «Մի դրամի ուժի» հավաքագրած 5․237․825 ՀՀ դրամն ուղղվեց «Հերոսների վերականգնողական քաղաք» հոգեկան առողջության կենտրոնին, որի նպատակն է ապահովել պատերազմի մասնակից անձանց և նրանց ընտանիքների անդամների հոգեկան և սոցիալական վերականգնումն ու բարելավումը։
Իսկ ահա ապրիլ ամսվա շահառուն կրկին «4090» բարեգործական հիմնադրամն է, որն Ապրիլյան պատերազմից հետո զբաղվում է պատերազմներին մասնակցած մեր տղաների սոցիալ-կրթական հարցերով։
«4090» բարեգործական հիմնադրամի հետ մեր համագործակցությունն արդեն տարիների ճանապարհ ունի և պիտի նշեմ, որ հիմնադրամը մշտապես ներկայացնում է այնպիսի ծրագրեր, որոնց ուղիղ ազդեցությունը տղաների կյանքի որակի բարելավման վրա միանգամից է նկատվում։ Հիմնադրամի հետ համատեղ արդեն իրականացրել ենք սոցիալական ու կրթական ուղղվածության մի քանի ծրագիր, և այս համագործակցությունն այդ շարքում հերթականն է, ինչը նաև մեր նախաձեռնությունների շարունակականության մասին է խոսում», - նշեց Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Մեզ համար մեծ պատիվ է արդեն երրորդ անգամ լինել «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շահառու։ Սա պարզապես դրամական աջակցություն չէ, սա վստահություն է մեր աշխատանքի, մեր նպատակների և այն երիտասարդների նկատմամբ, ովքեր կրթության միջոցով փորձում են հաղթահարել պատերազմի թողած վերքերը և փոխել իրենց կյանքի որակը: Իդրամի և IDBank-ի նման գործընկերների շնորհիվ մենք կարողանում ենք իրական ազդեցություն ունենալ՝ փոխելով պատերազմի մասնակից ուսանողների կյանքեր, ովքեր ուսում ստանալու ճանապարհին վստահ քայլերով առաջ են շարժվում՝ թիկունքում ունենալով հազարավոր մարդկանց մասնակցությունն ու  աջակցությունը»,- Նշեց «4090» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Իրինա Փահլևանյանը։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

5․237․825 драмов - «Городу реабилитации Героев»: получателем апреля стал Фонд «4090»
Март и апрель в рамках инициативы «Сила одного драма» посвящены нашим героям — тем, кто не пожалел ни жизни, ни здоровья ради защиты Родины, а также их семьям.
За предыдущий месяц в рамках акции «Сила одного драма» было собрано 5․237․825 драмов, которые были направлены Центру психического здоровья «Город реабилитации Героев». Цель центра — обеспечить психологическую и социальную реабилитацию участников войны и членов их семей.
Апрельским бенефициаром вновь становится благотворительный фонд «4090», который после Апрельской войны занимается социально-образовательными вопросами наших ребят, прошедших через боевые действия.
«Сотрудничество с фондом «4090» имеет уже многолетнюю историю. Отмечу, что фонд всегда представляет программы, оказывающие непосредственное и заметное влияние на качество жизни ребят. Совместно мы уже реализовали несколько социальных и образовательных проектов, и эта инициатива — очередной шаг в рамках этого сотрудничества и доказательство его устойчивости», — отметила Татевик Вардеванян, руководитель отдела по коммуникациям и корпоративной социальной ответственности Idram и IDBank.
«Для нас большая честь в третий раз стать бенефициаром инициативы «Сила одного драма». Это не просто финансовая поддержка, это доверие к нашей работе, нашим целям и к тем молодым людям, которые с помощью образования стремятся преодолеть последствия войны и изменить свою жизнь. Благодаря таким партнёрам, как Idram и IDBank, мы можем реально влиять на жизнь студентов, которые уверенно идут по пути получения образования, ощущая за спиной поддержку тысяч людей», — сказала Ирина Пахлеванян, исполнительный директор фонда «4090».
Чтобы присоединиться к добрым делам инициативы «Сила одного драма», просто совершайте все свои платежи через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am, а также через терминалы Idram и IDBank. За каждую вашу оплату компании направят 1 драм на важные программы.