Դոմինիկյան Հանրապետությունում ակումբի տանիքի փլուզման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 27-ի
Դոմինիկյան Հանրապետությունում ակումբի տանիքի փլուզման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 27-ի։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այդ մասին հայտնել է երկրի արտակարգ իրավիճակների կենտրոնի տնօրեն Խուան Մանուել Մենդեսը:
Նրա խոսքով՝ հիվանդանոցներ են տեղափոխվել 134 տուժած, սակայն ընդհանուր թիվն ավելի մեծ է, քանի որ մարդիկ ինքնուրույն օգնություն են ստանում տարբեր բուժհաստատություններում, այդ թվում՝ մասնավոր, ինչը դժվարացնում է հաշվարկը։
Սանտո Դոմինգոյի Անկախության պողոտայում գտնվող Jet Set գիշերային ակումբի տանիքը մասամբ փլուզվել է երկուշաբթի երեկոյան, երբ հաստատությունը լի էր մարդկանցով: Արտակարգ ծառայությունները մաքրում են բեկորները և փնտրում մարդկանց։ Մենդեսի կարծիքով՝ շատերը դեռ ողջ են:

Число погибших при обрушении крыши в клубе в Доминикане возросло до 27
Число жертв обрушения крыши в клубе в Доминиканской республике возросло до 27. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщил директор Центра по чрезвычайным ситуациям COE Хуан Мануэль Мендес.
"К настоящему моменту 27 погибших", - заявил Мендес журналистам на месте трагедии, запись его слов опубликована в аккаунте издания Democrata Multimedios в X.
По словам спасателя, в больницы были доставлены 134 пострадавших, однако их общее число выше, поскольку люди получают помощь самостоятельно в различных медучреждениях, включая частные, что затрудняет подсчеты.
Крыша ночного клуба Jet Set на проспекте Независимости в Санто-Доминго частично обрушилась в ночь на понедельник, когда заведение было полно людей. Сотрудники экстренных служб проводят разбор завалов и поиск людей, по словам Мендеса, они предполагают, что "многие еще живы".