Գազայում իսրայելական հարձակման հետևանքով զոհերի թվում է նաև ՀԱՄԱՍ-ի խոսնակը
Գազայի հատվածում Իսրայելի կողմից պատերազմի վերսկսման տասներորդ օրը 9 մարդ զոհվել է, գրանցվել են վիրավորներ, որոնց թիվը չի հստակեցվում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Al Jazeera-ն։
Զոհերի թվում է ՀԱՄԱՍ-ի խոսնակ Աբդ ալ-Լատիֆ ալ-Կանուան. անկլավի հյուսիսում գտնվող Ջաբալիա քաղաքում իսրայելական ուժերը թիրախավորել են խոսնակի վրանը։
Պարբերականը տեղեկացնում է, որ իսրայելական հատուկ ջոկատայինները ներթափանցել են Նաբլուս քաղաք և տեղակայվել հյուսիսային լեռնային շրջանում։
The Times of Israel-ն իր հերթին հայտնում է, որ Նեթանյահուն դեռ փորձում է ստիպել ՀԱՄԱՍ-ին համաձայնել ԱՄՆ-ի առաջարկին, որը պահանջում է պատանդների և բանտարկյալների փոխանակում և Գազային մարդասիրական օգնության տրամադրում, բայց առանց պատերազմի ավարտի երաշխիքների:
Մարտի 18-ին Իսրայելի կողմից պատերազմի վերսկսումից ի վեր, Գազայի Առողջապահության նախարարության տվյալներով, զոհվել է շուրջ 700 պաղեստինցի և վիրավորվել ավելի քան 1300-ը, որոնց թվում գերակշռում են կանայք և երեխաները։

Представитель ХАМАС погиб в результате авиаудара Израиля по сектору Газа
На десятый день возобновления Израилем военных действий в секторе Газа погибло 9 человек, есть сообщения о раненых, число которых не уточняется. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Al Jazeera.
Среди жертв оказался и представитель ХАМАС Абдель-Латиф аль-Кануа. Он был убит в своей палатке в Джабалии при авиаударе Израиля по северу анклава.
Al Jazeera сообщает, что израильские спецподразделения проникли в город Наблус. Они дислоцированы в северном горном районе.
The Times of Israel, в свою очередь, сообщает, что Нетаньяху все еще пытается заставить ХАМАС согласиться на предложение США, которое предусматривает обмен заложниками и пленными и оказание гуманитарной помощи Газе, но без гарантий прекращения войны.
По данным Министерства здравоохранения Газы, с тех пор, как 18 марта Израиль возобновил боевые действия, около 700 палестинцев были убиты и более 1 300 получили ранения, большинство из них - женщины и дети