Գործադիրը հավանություն տվեց կառավարության ծրագրի 2024 թվականի կատարման արդյունքների մասին նախագծին
Կառավարությունը հավանություն տվեց Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2024 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին նախագծին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կառավարության փետրվարի 27-ի նիստում նախագիծը ներկայացրեց  փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Գրիգորյանը նշեց, որ զեկույցը մշակվել է բոլոր շահագրգիռ մարմինների համագործակցությամբ և հավանության արժանանալուց հետո կներկայացվի Ազգային ժողովի քննարկմանը։
«Զեկույցը ներառում է կառավարության ծրագրի կատարման վերաբերյալ արդյունքային և թվային ցուցանիշներ։ Նշեմ, որ զեկույցում ներառված են նաև 2024 թվականին Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական պատկերը նկարագրող ցուցանիշները, ինչպես նաև միջազգային հեղինակավոր մի շարք վարկանիշներում Հայաստանի առաջընթացի վերաբերյալ տվյալները, որոնք ևս ի ցույց են դնում կառավարության կողմից նախաձեռնված բարեփոխումների բովանդակությունն ու արդյունքները»,- ասաց Գրիգորյանը։

2024 government report submitted to parliament
The Cabinet on Thursday approved the draft 2024 annual report to submit it for parliamentary review.
The Cabinet presents to parliament by March of every year the report on implementation of its action plan (government program) for the previous year.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan said that the report on the course of implementation and results of 2024 of the 2021-2026 government program has been developed jointly with all stakeholder bodies.
“The report includes results and numerical indicators pertaining to the implementation of the government program,” he said, adding that the document features socio-economic indicators, data on the country’s progress in international rankings, which underscore the content and results of the government’s ongoing reforms.