Մարմնամարզիկներն աշխարհի գավաթի խաղարկության առաջին փուլին կմասնակցեն 5 մարզիկով
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը:
«Մեզ համար այս տարվա առաջին հատվածի գերնպատակը Եվրոպայի առաջնությունն է: Նոր վարժություններ ունենք: Համլետ Մանուկյանն ու Մամիկոն Խաչատրյանը նժույգ-թափերում ունակ են բոլորին, նույնիսկ օլիմպիական մրցանակիրներին հավասար մրցակցություն ապահովել: Աշխարհի գավաթի խաղարկությունները մեզ համար հետախուզության պես մի բան կլինի»,-ասաց Հակոբ Սերոբյանը:
Փետրվարի 18-24 Գերմանիայի Քոդբուս քաղաքում կկայանա մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության առաջին փուլը: Հայաստանն այդ մրցաշարին կմասնակցի հետևյալ կազմով` Արթուր Դավթյան, Վահագն Դավթյան, Արթուր Ավետիսյան, Համլետ Մանուկյան, Մամիկոն Խաչատրյան:
Աշխարհի գավաթի առաջին փուլից հետո ազգային թիմը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի: Հայաստանի առաջնությունը կկայանա ապրիլին:

Армянские гимнасты примут участие в первом туре Кубка мира в составе 5 спортсменов
Сборная Армении по гимнастике 2025 год начнет с чемпионата мира. Об этом в беседе с Арменпресс сказал главный тренер сборной Армении по гимнастике Акоб Серобян.
«Для нас главная цель первой части этого года - чемпионат Европы. Гамлет Манукян и Мамикон Хачатрян способны обеспечить равную конкуренцию всем, даже олимпийским призерам. Кубок мира будет для нас чем-то вроде разведки», - сказал Акоб Серобян.
Первый этап Кубка мира по гимнастике пройдет в немецком Кодбусе 18-24 февраля. Армения примет участие в турнире в следующем составе: Артур Давтян, Ваагн Давтян, Артур Аветисян, Гамлет Манукян, Мамикон Хачатрян.
После первого тура чемпионата мира национальная сборная проведет тренировочный сбор. Чемпионат Армении состоится в апреле.