Կարեն Աղամալյանը հեռանում է բռնցքամարտի ընտրանու գլխավոր մարզիչի պաշտոնից. կան նոր նշանակումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի տարբեր հավաքականներում տեղի են ունեցել փոփոխություններ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան: Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանի գլխավորությամբ կայացել է ֆեդերացիայի մարզչական խորհրդի նիստը։
Որոշում է կայացվել մեծահասակների Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ նշանակել Ռուդիկ Մկրտչյանին։ Մեծահասակների հավաքականի 2–րդ մարզիչը կշարունակի լինել Ռոբերտ Պետրոսյանը։ Կարեն Աղամալյանը կգլխավորի երիտասարդական հավաքականը։
Վազգեն Բադալյանը նշանակվել է կանանց մեծահասակների և երիտասարդների հավաքականի ավագ մարզիչ։
Ավագ տարիքի պատանիների հավաքականի ավագ մարզչի պաշտոնում կշարունակի աշխատել Աշիկ Գրիգորյանը։ Արթուր Մելքումյանն էլ կմնա կրտսեր տարիքի պատանիների հավաքականի ավագ մարզչի պաշտոնում ։
Կրտսեր և ավագ տարիքի աղջիկների հավաքականը կգլխավորի Խաչիկ Խաչատրյանը։
Առաջին անգամ մեր հավաքականները կունենան համակարգող մարզիչ։ Այդ պաշտոնում նշանակվել է Ալեքսանդր Լյուկյանովը։

Карен Агамалян покидает пост главного тренера сборной Армении по боксу: есть новые назначения
В различных сборных Армении по боксу произошли изменения. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Федерация бокса Армении.
Под председательством президента Федерации бокса Армении Ованеса Овсепяна состоялось заседание тренерского совета федерации.
Было принято решение назначить Рудика Мкртчяна главным тренером взрослой сборной Армении. Вторым тренером взрослой сборной по-прежнему останется Роберт Петросян. Карен Агамалян возглавит молодежную сборную.
Вазген Бадалян назначен старшим тренером женской взрослой и юношеской сборной.
Ашик Григорян продолжит работать старшим тренером юношеской сборной. Артур Мелкумян останется старшим тренером юношеской сборной.