Կարծում եմ, որ մոտ ժամանակներում Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպում կլինի. Մհեր Գրիգորյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցով հանձնաժողովների հաջորդ հանդիպման ամսաթվի վերաբերյալ պայմանավորվածություն դեռ չկա։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Մենք մյուս հանդիպման ամսաթվի վերաբերյալ դեռ պայմանավորվածություն չունենք։ Բայց ես կարծում եմ, որ մոտ ժամանակներում հանդիպում կլինի, որովհետև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների համատեզղ գործունեության կանոնակարգի քննարկման, հաստատման փուլերում եղել է պայմանավորվածություն, որ կանոնակարգն ուժի մեջ մտնելուց հետո, այո, պետք է հանդիպենք»,- ասաց Գրիգորյանը։

Мне кажется, что в ближайшее время состоится встреча комиссий по демаркации границы между Арменией и Азербайджаном: вице-премьер Армении
Договоренности относительно даты следующей встречи комиссий по демаркации границы между Арменией и Азербайджаном пока нет.
Как сообщает Арменпресс, об этом на брифинге с журналистами заявил вице-премьер Армении Мгер Григорян.
"У нас пока нет договоренности о дате следующей встречи. Но я думаю, что в ближайшее время состоится встреча, потому что на этапах обсуждения, утверждения регламента совместной деятельности комиссий по демаркации границы между Арменией и Азербайджаном была достигнута договоренность о том, что после вступления регламента в силу, мы должны будем встретиться”, - сказал Григорян.