Մոսկվան ակնկալում է Երևանի հետ արդյունավետ շփումներ ունենալ ԵԱՏՄ-ի և ԱՊՀ-ի միջոցառումների շրջանակներում․ Գալուզին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մոսկվան ակնկալում է ամենաբարձր մակարդակով արդյունավետ շփումներ ունենալ Երևանի հետ՝ առաջիկայում Մոսկվայում կայանալիք Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) և Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) շրջանակներում անցկացվող միջոցառումների ընթացքում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Ռուսաստանի Դաշնության փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինի՝ «Ռուսաստան-Հայաստան» երկրորդ հանրային ֆորումի ժամանակ արված հայտարարությունը։
«Մենք ակնկալում ենք արդյունավետ շփումներ մեր ղեկավարների միջև ԵԱՏՄ-ի և ԱՊՀ-ի առաջիկա իրադարձությունների շրջանակներում»,- ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարարը։
Միխայիլ Գալուզինի խոսքով՝ չնայած հայտնի խնդրահարույց հարցերին՝ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև շարունակվում է ռիթմիկ, բազմակողմ երկխոսությունը։

Москва рассчитывает на эффективные контакты с Ереваном в рамках мероприятий ЕАЭС и СНГ: Михаил Галузин
Москва рассчитывает на эффективные контакты с Ереваном на высшем уровне в ходе предстоящих мероприятий, которые пройдут в Москве в рамках Евразийского экономического союза (ЕАЭС) и Сотрудничества Независимых Государств (СНГ).
Как передает Арменпресс, об этом сообщает ТАСС, ссылаясь на заявление заместителя министра иностранных дел РФ Михаила Галузина в ходе второго общественного форума “Россия-Армения”.
“Мы ожидаем эффективных контактов между нашими лидерами в рамках предстоящих мероприятий ЕАЭС и СНГ”, - сказал заместитель министра иностранных дел Российской Федерации.
По словам Михаила Галузина, несмотря на известные проблемные вопросы, ритмичный, многосторонний диалог между Россией и Арменией продолжается.