Սերգեյ Սմբատյանը Կանադայում կղեկավարի Օնտարիոյի ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը նոյեմբերի 30-ին ելույթ կունենա Կանադայում՝ «Regent» թատրոնում՝ ղեկավարելով Օնտարիոյի ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբից, մանրամասնելով, որ նվագախումբը մաեստրո Սմբատյանի գլխավորությամբ հանդես կգա ռուս մեծ կոմպոզիտոր Պյոտր Չայկովսկու հանրահայտ «Մարդուկ-ջարդուկ» («Շչելկունչիկ») բալետի համերգային կատարմամբ։ Երեկոն կուղեկցվի մուլտիմեդիա պրոյեկցիաներով։

Sergey Smbatyan to conduct the Ontario Philharmonic Orchestra in Canada
YEREVAN, NOVEMBER 29, ARMENPRESS. Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian State Symphony Orchestra, Sergey Smbatyan, will perform in Canada on November 30 at the Regent Theatre in Oshawa, conducting the Ontario Philharmonic Orchestra, the Armenian State Symphony Orchestra has announced.
Under Maestro Smbatyan’s baton, the orchestra will present a concert performance of the renowned ballet The Nutcracker by the great Russian composer Pyotr Tchaikovsky. The evening will be accompanied with multimedia projections.