Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Բելոուսովը ժամանել է Հյուսիսային Կորեա
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը նոյեմբերի 29-ին պաշտոնական այցով ժամանել է Կորեայի Ժողովրդադեմոկրատական ​​Հանրապետություն (ԿԺԴՀ): «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս  մասին հայտնել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
«Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարի՝ ԿԺԴՀ կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում նախատեսված են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ հանրապետության ռազմական և ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչների հետ», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
Փհենյանի Սունան միջազգային օդանավակայանում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի պատվիրակության դիմավորման պաշտոնական արարողությունը՝ Կորեայի ժողովրդական բանակի պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ։ Ռուսաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին դիմավորել է ԿԺԴՀ պաշտպանության նախարար բանակի գեներալ Նո Գվան Չհոլը:
Վերջին շաբաթներին լրատվամիջոցներում տեղեկություններ են տարածվել, որ Հյուսիսային Կորեան ավելի քան 10 000 զինվոր է ուղարկել Ռուսաստան՝ Ուկրաինայի դեմ ռազմական գործողություններին մասնակցելու համար։

Министр обороны России прибыл в Северную Корею
Министр обороны РФ Андрей Белоусов прибыл с официальным визитом в КНДР. Арменпресс передает об этом, со ссылкой на сообщение Минобороны России.
“В ходе официального визита министра обороны России в КНДР запланирован ряд двусторонних встреч с представителями военного и военно-политического руководства республики”, - говорится в сообщении.
Официальная церемония встречи российской делегации состоялась в международном аэропорту Сунан в Пхеньяне при участии роты почётного караула Корейской Народной Армии. Главу Минобороны России встретил министр обороны Республики Корея генерал армии Но Гван Чхоль.
В последние недели в СМИ муссируются сообщения, что Северная Корея направила в Россию более 10 000 солдат для участия в военной операции против Украины.