Ի պատիվ Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդայի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի անունից տրվել է պաշտոնական ճաշ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ի պատիվ պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդայի Հանրապետության նախագահի նստավայրում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի անունից տրվել է պաշտոնական ճաշ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, պաշտոնական ճաշի ընթացքում նախագահները հանդես են եկել բաժակաճառերով:
Քննարկվել են երկու երկրների պատմական, առևտրային, մշակութային և այլ ոլորտներում առնչակցությունների, ինչպես նաև փոխգործակցության առկա ներուժի լիարժեք իրականացման հնարավորությունների և ուղղությունների վերաբերյալ թեմաները:

От имени президента Армении в честь президента Польши был дан официальный обед
В честь находящегося с официальным визитом в Армении президента Польши Анджея Дуды в резиденции президента Республики Армения от имени президента Ваагна Хачатуряна был дан официальный обед.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, во время официального обеда президенты выступили с тостами.
Были обсуждены отношения двух стран в исторической, торговой, культурной и других сферах, а также возможности и направления для полной реализации имеющегося потенциала взаимодействия.