Լեհաստանի նախագահը Հայաստանում է
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդայի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Զվարթնոց օդանավակայանում, որտեղ նրան դիմավորել են ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը, Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը և Լեհաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանը։
Ավելի վաղ՝ Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքում հաղորդագրություն էր տարածվել, որ Հանրապետության նախագահ Անջեյ Դուդան նոյեմբերի 25-27-ը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան։ Նշվում է, որ այցի շրջանակներում Անջեյ Դուդային կուղեկցի նաև նրա կինը՝ Ագատա Կորնհաուզեր-Դուդան։
Այցի շրջանակներում Լեհաստանի նախագահն առանձնազրույց կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, որին կհաջորդեն պատվիրակությունների միջև ընդլայնված կազմով բանակցությունները։
Հաղորդվում է, որ պաշտոնական այցի շրջանակում երկու երկրների նախագահները հանդիպում կունենան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ։
«Լեհաստանի նախագահը հանդիպում կունենա նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ինչպես նաև Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ», - նշված է Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքում։
Հաղորդագրության համաձայն՝ նոյեմբերի 26-ին Լեհաստանի նախագահը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին։
Լեհաստանի նախագահի ղեկավարած պատվիրակությունը նոյեմբերի 27-ին կայցելի Երասխ համայնք՝ մասնակցելու Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ համատեղ պարեկությանը։

President of Poland arrives in Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 25, ARMENPRESS. Polish President Andrzej Duda arrived in Armenia today. His plane landed at Zvartnots Airport, where he was welcomed by Armenia’s Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan, Deputy Mayor of Yerevan Armen Pambukhchyan, Deputy Minister of Foreign Affairs Paruyr Hovhannisyan and Armenia’s Ambassador to Poland Alexander Arzumanyan.
Earlier, the Polish presidential office stated that President Andrzej Duda and First Lady Agata Kornhauser-Duda will undertake an official visit to Armenia from November 25 to 27.
President Duda will have meetings with President Vahagn Khachaturyan, Prime Minister Nikol Pashinyan and Speaker of Parliament Alen Simonyan, the Polish presidential office has said. Duda and Khachaturyan will hold a joint press conference.
On November 26, President Duda will visit the Tsitsernakaberd Memorial in Yerevan to pay tribute to the memory of the Armenian Genocide victims.
On November 27, a delegation led by President Duda will visit Yeraskh to participate in a joint patrol with the EU monitoring mission.