Լեհաստանի նախագահը Հայաստանում է
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդայի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Զվարթնոց օդանավակայանում, որտեղ նրան դիմավորել են ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը, Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը և Լեհաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանը։
Ավելի վաղ՝ Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքում հաղորդագրություն էր տարածվել, որ Հանրապետության նախագահ Անջեյ Դուդան նոյեմբերի 25-27-ը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան։ Նշվում է, որ այցի շրջանակներում Անջեյ Դուդային կուղեկցի նաև նրա կինը՝ Ագատա Կորնհաուզեր-Դուդան։
Այցի շրջանակներում Լեհաստանի նախագահն առանձնազրույց կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, որին կհաջորդեն պատվիրակությունների միջև ընդլայնված կազմով բանակցությունները։
Հաղորդվում է, որ պաշտոնական այցի շրջանակում երկու երկրների նախագահները հանդիպում կունենան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ։
«Լեհաստանի նախագահը հանդիպում կունենա նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ինչպես նաև Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ», - նշված է Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքում։
Հաղորդագրության համաձայն՝ նոյեմբերի 26-ին Լեհաստանի նախագահը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին։
Լեհաստանի նախագահի ղեկավարած պատվիրակությունը նոյեմբերի 27-ին կայցելի Երասխ համայնք՝ մասնակցելու Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ համատեղ պարեկությանը։

Президент Польши прибыл в Армению
Как сообщает Арменпресс, самолет президента Польши Анджея Дуды приземлился в аэропорту Звартноц, где его встречали министр труда и социальных вопросов Армении Нарек Мкртчян, вице-мэр Еревана Армен Памбухчян, заместитель министра иностранных дел Паруйр Ованнисян и Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Польше Александр Арзуманян.
Ранее на официальном сайте президента Польши появилось сообщение о том, что Анджей Дуда 25-27 ноября прибудет в Армению с официальным визитом. Отмечается, что Анджея Дуду будет сопровождать его супруга Агата Корнхаусер-Дуда.
В рамках визита президент Польши проведет беседу с президентом Республики Армения Ваагном Хачатуряном, после чего состоятся переговоры между делегациями.
Сообщается, что в рамках официального визита президенты двух стран проведут встречу с представителями СМИ.
“Президент Польши также встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, а также со спикером Национального Собрания Аленом Симоняном”, - говорится на официальном сайте президента Польши.
26 ноября президент Польши также посетит Цицернакаберд, чтобы почтить память невинных жертв Геноцида армян.
27 ноября делегация во главе с президентом Польши посетит общину Ерасх для участия в совместном патрулировании с Наблюдательной миссией Евросоюза в Армении.