ՀՀ ԱԽ քարտուղարն իրանական վերլուծական կենտրոնների փորձագետներին է ներկայացրել երկու երկրների միջև զարգացող հարաբերությունների ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նոյեմբերի 5-ին հանդիպել է իրանական վերլուծական կենտրոնների փորձագետների հետ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի կողմից կազմակերպված «Հայաստան-Իրան. համագործակցության ընթացքն ու նոր հեռանկարները» խորագիրը կրող փորձագիտական աշխատաժողովի շրջանակներում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է փորձագետների այցը Հայաստան և կարևորել նման աշխատաժողովների անցկացումը, որոնք միտված են ամրապնդելու քաղաքական շրջանակների և փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների միջև վստահությունն ու թափանցիկությունը: ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստան-Իրան զարգացող հարաբերությունների ընթացքը և ընդգծել տնտեսական հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է Հայաստանի տարածաշրջայնացման քաղաքականությունը, ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, Հայաստան-Արևմուտք հարաբերությունները: Անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքին ու դրա վերջին զարգացումներին:

Секретарь Совета Армении представил экспертам иранских аналитических центров развитие отношений между двумя странами
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 5 ноября встретился с экспертами иранских аналитических центров в рамках организованного Центром общественных связей и информации аппарата премьер-министра РА экспертного семинара на тему «Армения-Иран: процесс сотрудничества и новые перспективы».
Как сообщает Арменпресс, Армен Григорян приветствовал визит экспертов в Армению и подчеркнул важность проведения подобных семинаров, направленных на укрепление доверия и прозрачности между политическими кругами и представителями экспертного сообщества. Секретарь Совета безопасности представил ход развития отношений между Арменией и Ираном и подчеркнул важность развития экономических отношений.
Армен Григорян представил политику регионализации Армении, проект правительства РА «Перекресток мира», отношения Армения-Запад. Он коснулся переговорного процесса по урегулированию армяно-азербайджанских отношений и последних развитий.