ՀՀ նախագահը մասնակցել է «Համբուրգի Կայունության համաժողովի» պաշտոնական բացման հանդիսավոր արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մասնակցել է «Համբուրգի Կայունության համաժողովի» պաշտոնական բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, համաժողովի բացմանը հաջորդել է Հանրապետության նախագահի և մասնակից երկրների նախագահների աշխատանքային ճաշը Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ:
Ըստ աղբյուրի՝ աշխատանքային ճաշի ընթացքում քննարկվել են գլոբալ խաղաղության, կայունության, անվտանգության ու զարգացման մարտահրավերներին դիմագրավելու հնարավորությունների և ուղիների վերաբերյալ հարցեր: Ընդգծվել է հանուն վերոնշյալ նպատակների իրականացման համընդհանուր ջանքերի մեկտեղման կարևորությունը:

Президент Армении принял участие в официальной церемонии открытия Гамбургской конференции по устойчивому развитию
В ходе рабочего визита в Федеративную Республику Германия президент Армении Ваагн Хачатурян принял участие в официальной церемонии открытия Гамбургской конференции по устойчивому развитию (Hamburg Sustainability Conference, HSC).
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, после открытия конференции состоялся рабочий обед президентов стран-участниц мероприятия с канцлером Германии Олафом Шольцем.
В ходе рабочего обеда были обсуждены вопросы о возможностях и способах решения проблем глобального мира, стабильности, безопасности и развития. Была подчеркнута важность совместных усилий для реализации вышеуказанных целей.