Հայաստանը հստակ քաղաքական կամք է դրսևորել Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու հարցում․ Արարատ Միրզոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նյու Յորքում ընթացող ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի Ապագայի գագաթնաժողովի շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Նորվեգիայի արտաքին գործերի նախարար Էսպեն Բարթ Այդի հետ և քննարկել Հարավային Կովկասին վերաբերող հարցեր։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱԳ նախարար Միրզոյանի X-ի միկրոբլոգում արված գրառման մեջ։
Glad to reconnect w/my 🇳🇴counterpart @EspenBarthEide on the sidelines of #UNGA79.
— Ararat Mirzoyan (@AraratMirzoyan) September 24, 2024
Touching upon regional issues, emphasized importance of using the momentum of building foundations for peaceful & sustainable development in #SouthCaucasus. #Armenia has demonstrated clear… pic.twitter.com/RWtZ0uABef
«Անդրադառնալով տարածաշրջանային խնդիրներին՝ ընդգծվեց Հարավային Կովկասում խաղաղ և կայուն զարգացման համար հիմքերի կառուցման պահն օգտագործելու կարևորությունը։
Հայաստանը հստակ քաղաքական կամք է դրսևորել Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու հարցում, որը մենք ակնկալում ենք, որ կլինի փոխադարձ», - նորվեգացի գործընկերոջ հետ հանդիպմանը նվիրված գրառման մեջ ընդգծել է ՀՀ ԱԳ նախարարը։

Armenia demonstrated clear political will for signing peace treaty with Azerbaijan and expects reciprocity – FM Mirzoyan
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has met with Norway’s Foreign Minister Espen Barth Eide within the framework of the 79th session of the UN General Assembly in New York City.
“Glad to reconnect with my Norwegian counterpart Espen Barth Eide on the sidelines of UNGA79,” Mirzoyan said in a post on X. “Touching upon regional issues, emphasized importance of using the momentum of building foundations for peaceful & sustainable development in South Caucasus. Armenia has demonstrated clear political will towards signing peace treaty with/AZ, which we expect to be reciprocated.”