Երևանում կանցկացվի Երիտասարդների միջազգային օրվան նվիրված միջոցառում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Միսաք Մանուշյանի անվան պուրակում 2024 թ. օգոստոսի 12-ին ժամը 17:00-ին անցկացնելու է Երիտասարդների միջազգային օրվան նվիրված միջոցառում՝ Երևան համայնքի ենթակայությամբ գործող երիտասարդության ոլորտին առնչվող  կազմակերպությունների մասնակցությամբ՝ ապահովելով տաղավարներ, բեմահարթակ և տեխնիկական անհրաժեշտ միջոցներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Երևանի քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրությունից, ակնկալվում է Երևանում գործող հասարակական կազմակերպությունների և երիտասարդական խմբերի մասնակցությունը միջոցառմանը:
«Շահագրգիռ բոլոր կազմակերպություններին և անհատներին հրավիրում ենք միջոցառմանը»,- նշված է քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրության մեջ:
2000 թվականին Միավորված ազգերի կազմակերպության (այսուհետ՝ ՄԱԿ) կողմից օգոստոսի 12-ը սահմանվել է Երիտասարդության միջազգային օր՝ ՄԱԿ-ի անդամ պետությունների ուշադրությունը հրավիրելու երիտասարդությանն առնչվող խնդիրներին և դրանք լուծելու առաջնահերթություններին:
Հայաստանի Հանրապետությունը նույնպես նշում է Երիտասարդության միջազգային օրը՝ կարևորելով երիտասարդության դերը հանրության և պետության զարգացման, առաջընթացի գործում:

В Ереване состоится мероприятие, посвященное Международному дню молодежи
В парке имени Мисака Манушяна в 17:00 часов 12 августа 2024 года состоится мероприятие, посвященное Международному дню молодежи— с участием организаций, связанных со сферой молодежи, действующих при мэрии Еревана, с предоставлением стендов, сцен и необходимых технических средств.
Как стало известно Арменпресс из сообщения,распространенного мэрией Еревана, в мероприятии ожидается участие действующих в Ереване неправительственных организаций и молодежных групп.
"Приглашаем на мероприятие все заинтересованные организации и частных лиц", - говорится в сообщении мэрии.
В 2000 году Организация Объединенных Наций (далее – ООН) учредила 12 августа Международным днем ​​молодежи, чтобы привлечь внимание государств-членов ООН к проблемам, связанным с молодежью, и приоритетам их решения.
Республика Армения также отмечает Международный день молодежи, подчеркивая роль молодежи в развитии и прогрессе общества и государства.